top of page

Gabija Petrauskaitė pristato debiutinį albumą „Kaip sapne“:siunčia žinutę mylintiems ir mylimiems


Į Lietuvos muzikos pasaulį su meile ir tvirtais žingsniais ateina nauja karta: 2022 m. vasario 14 d., Šv. Valentino dieną, įvairiose muzikos platformose bus pristatytas debiutinis atlikėjos Gabijos Petrauskaitės albumas „Kaip sapne“. Jis kupinas tikrų jausmų, svajonių, meilės ir vilties, o skambesys nustebins ir daug girdėjusius muzikos žinovus. Albume nugulė devynios dainos, kurių žanras – dainuojamoji poezija, pagardinta gyva alternatyva.


„Savo dainomis noriu pasibelsti į žmonių širdis, nes man svarbu, kad kiekvienas klausantis atrastų dalelę savęs“, – savo kūrybą pristato G. Petrauskaitė. Iš Šiaulių kilusią atlikėją muzika lydi visą gyvenimą: apie debiutinį albumą mergina svajojo nuo 2015 m., kai įrašė pirmąją dainą „Popieriniai draugai“. Gerbėjų įvertinimą pelniusį, atnaujintą kūrinį bus galima išgirsti ir naujame albume.


Svajonės – išleisti albumą – išsipildymas bei viena kertinių dainų „Kaip sapne“ padiktavo ir debiutinio albumo pavadinimą. Šis kūrinys, kaip ir jausmai, gimė spontaniškai koncertuojant Šiauliuose: gitaros virtuozui Titui Jukštai improvizuojant melodiją, Gabija tiesiog išsitraukė gitaros dėkle visuomet laikomą užrašinę ir parinko žodžius. Beje, taip gimė didelė dalis atlikėjos dainų tekstų.


Debiutinis jaunosios atlikėjos albumas džiugina ne tik ją pačią, bet ir visą prie jo kūrybos prisidėjusią leidėjų komandą. „Visada su dideliu jauduliu pristatome ir padedame į muzikos pasaulį atkeliauti naujoms žvaigždėms. Gabija atstovauja visai kitą kartą kūrėjų, kurie tarsi išlaiko esamas muzikos tradicijas, bet kuria jau visai kitokiame kontekste. Prognozuoti sunku, bet bus tikrai įdomu pamatyti, kaip šią kūrybą įvertins muzikos gerbėjai. O susipažinti tikrai verta, nes Gabija, kaip ir kiti jos kartos atlikėjai, tikėtina, vos per dešimtmetį taps pagrindiniais lietuviškos muzikos lauko dalyviais“, – teigia Remigijus Ruokis, leidybinės komandos VšĮ „Remigijaus akcija“ lyderis, jau eilę metų padedantis Šiaulių ir visos Lietuvos atlikėjams įžengti į profesionaliosios muzikos pasaulį.


Naujuoju G. Petrauskaitės albumu rūpinosi didelė komanda: įrašus, miksavimą ir garso dizainą Šiaulių dramos teatro studijoje kūrė Paulius Trijonis, analoginio garso dizainas buvo patikėtas Vladui Straupui (AnalogFather), kartu su atlikėja albumą įrašė Titas Jukšta (kompozicija, gitara, mušamieji), Eligijus Žilinskas (kompozicija, gitara, klavišiniai), Vykintas Aleksandras Jasaitis (elektrinė gitara), Teodoras Balčiauskis (bosinė gitara), Aušvydas Kupčinskas (klavišiniai). Albumo fotografijas paruošė Rytis Petrauskas, o albumo dizainą – Diana Kuprytė. Prie leidybos daug prisidėjo rėmėjai: asociacija „Latga“, BasaMedia, REAKCIJA ir Giftika.


Čia pristatomų sprendimų autorinės teisės priklauso NAKTYS, VšĮ. Autorines teises gina Lietuvos Respublikos įstatymas.

Šiuo metu atlikėja ruošiasi 2022 m. vasario 24–27 d. vyksiančiai Vilniaus knygų mugei, kurioje albumas bus tiesiogiai pristatomas gerbėjams „GRAUDU siena“ vadinamame šiauliečių stende Nr. 1.08 Muzikos salėje. Atvykusieji galės ne tik susitikti su atlikėja, bet ir pabendrauti tiesiogiai, įsigyti albumą ar gauti autografą. Tie, kurie negalės atvykti į Knygų mugę, bus lepinami tiesioginėmis transliacijomis socialiniame tinkle „Facebook“ ir kitose platformose.


Jau nuo 2022 m. vasario 14 d. debiutinį G. Petrauskaitės albumą galima rasti visose muzikos platformose ir pasiklausyti. Jis muzikos gerbėjų lauks „Pakartot.lt“, „Spotify“, „Deezer“, „Shazam“, „iTunes/apple music“, „AWA Music, KKBOX“, „QQ Music“, „NetEase Cloud Music“, „JioSaavn“ bei „TikTok“ talpyklose. Kviečiame klausyti!

Comentários


bottom of page