top of page

Alternatyvios muzikos kūrėjai dar gali spėti į konkurso „RUMSHK“ traukinį


Norintieji užkariauti šių metų rugpjūčio 25 d. Šiauliuose vyksiančio ketvirtojo konkurso „RUMSHK“ sceną ir alternatyvios muzikos gerbėjų širdis, turėtų paskubėti nemokamai registruotis į šį renginį (visa informacija www.rumshk.lt). Įvairaus žanro – nuo roko iki repo, nuo regio iki hindi, nuo grandžo iki elektronikos – muzikos atlikėjų ir grupių paraiškų komisija lauks dar savaitę – iki liepos 31 dienos.

„Šio konkurso tikslas – ne tik supažindinti visuomenę su įvairių alternatyvios muzikos žanrų visuma, bet ir paskatinti tokios muzikos kūrimą bei gyvą atlikimą Lietuvoje, puoselėti atlikėjų kūrybiškumo ir muzikavimo tradicijas, stiprinti muzikinės bendruomenės ryšius per koncertinę veiklą ir bendradarbiavimą, o svarbiausia – sudaryti galimybes mėgautis scena“, – sako viena iš konkurso organizatorių Diana Kuprytė.

Šiais metais „RUMSHK“ tilps į vienos dienos programą ir taps vienu iš „Šiaulių naktų“ renginių. Žiūrovams pasirodys šeši konkurso laureatai, kuriuos atrinks kompozitoriaus, prodiuserio Pauliaus Jasiūno vadovaujama komisija. Ji dešimties balų skalėje vertins atlikėjų orginalumą, muzikalumą, energetiką, atlikimo techniką ir kt.

Koncerte pasirodysiantys šeši konkurso laureatai pasidalins ir pinigines premijas, kurių viena skirta pirmosios vietos nugalėtojams, dvi – pelniusiems antrąją vietą bei trys – trečiosios vietos laureatams. Renginio metu numatyta apdovanoti ir išrinkti populiariausią alternatyvios muzikos grupę, kuriai bus skirta LATGA premija – 1000 eurų. Visų dalyvių taip pat laukia padėkos, suvenyrai, specialieji prizai.

„Šių metų pražioje užsitęsęs karantinas buvo išties skausmingas periodas muzikos ir ypač – alternatyvios – kūrėjams. Kadangi rudenį situacija gali kartotis, šis konkursas yra ne tik konkursas, bet ir didelė galimybė kuriantiems muziką bei ją klausantiems. Alternatyva visuomet pasiūlo daug kūrybiškų idėjų, kurios ne tik įkvepia, bet ir formuoja naujausias muzikos tendencijas. Tai – labai stipri ir progesyvi jėga. Dažniausiai populiarioji muzika pasiima alternatyvos metodus ir pradeda tai naudoti savo kūryboje, todėl manau

alternatyvi muzika yra flagmanas ir naujovių kalvė“, – teigia šio festivalio rengėjas, idėjos sumanytojas Remigijus Ruokis.

Pernai festivalyje dalyvavo beveik 40 alternatyvios muzikos kūrėjų, šiais metais tikimasi panašaus dalyvių skaičiaus. Jų instrumentinė sudėtis, atlikėjų skaičius kolektyve ar amžius neribojami – svarbiausia, iki liepos 31 d. užsiregistruoti, pateikti reikiamą medžiagą apie kuriamą muziką ir pasiruošti festivalio koncertui, kuris rugpjūčio 25 d. vyks Šiauliuose Aušros alėjoje esančių Zubovų rūmų kieme.

Prieš daugiau nei dvidešimt metų pradėtą rengti ir jau šešioliktą kartą organizuojamą alternatyvios muzikos festivalį „RUMSHK“ jau spėjo pamėgti didžioji dalis tokios muzikos gerbėjų ir klausytojų. Kasmet ant scenos čia galima išvysti ne tik naujus, bet ir gerai pažįstamus alternatyvios muzikos kūrėjus, tokius kaip Studio Maruko, Pekla, Robertas Semeniukas, Mantas Daujotas, Shishi, Iris Temperst, Good time boys, Cunabula, Fire it up, Paliekant žemę, Gabija Lukrecija Petraukaitė, Black spikes, Clockwork creep,

Synthetika, Andaja, John‘s shower band, Anaphora, Juzt, Mėnulio fazė, Dancing crow, Abii ir t.t.

Organizatoriai kviečia alternatyvios muzikos kūrėjus ir atlikėjus nemokamai registruotis į alternatyvios muzikos konkursą „RUMSHK“ el. p. jazz@atomas.lt

Nuostatus ir sąlygas rasite čia: www.rumshk.lt

Paraiškas galima pateikti iki liepos 31 dienos (imtinai).

bottom of page