top of page

Jaunoji atlikėja Elzė Urbietytė: „Muzika padeda save pažinti iš naujo“


Birželio 28 d. prasidėjo dvi dienas truksiantis alternatyvios muzikos festivalis „RUMSHK’14“, džiuginantis alternatyvios, gyvai atliekamos ir kokybiškos muzikos mėgėjus, šiauliečius ir miesto svečius. Festivalio scena atvira ne tik žinomiems atlikėjams, grupėms, bet ir savo muzikinę karjerą pradedantiems muzikantams. Tad svarbiu festivalio pirmos dienos akcentu tapo jaunos atlikėjos Elzės Urbietytės ir grupės albumo „Bitės skrydis“ pristatymas. Renginio organizatoriai, puoselėjantys kokybišką, alternatyvią muziką džiaugiasi, kad turi galimybę palaikyti ir prisidėti prie pirmuosius žingsnius į sceną žengiančių, perspektyvių atlikėjų muzikinės karjeros.

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos auklėtinė 17-etė E. Urbietytė mokosi 11-oje klasėje, tačiau šalia pamokų, papildomų užsiėmimų ir kitų pareigų mergina turi daug džiaugsmo į gyvenimą atnešančios veiklos muzikos srityje. Dainų autorė ir atlikėja savo kūrybą apibūdiną, kaip ramią ir jausmingą, artimą dainuojamajai poezijai. Jos klausytojas – žmogus muzikoje ieškantis tikro jausmo, harmonijos, sentimentų ir jaunatviško polėkio. Mergina atskleidė, kad kelią muziką parodė tėvai, o tolimesnę karjerą sieja ne tik su muzika.


Debiutinis albumas „Bitės skrydis“ – nuoširdžių pastangų ir didelio noro rezultatas

Darbšti, draugiška, kūrybinga – tokiomis sąvokomis save apibūdina jaunoji atlikėja. Klausytojai, sekantys merginos karjerą, neabejotinai, pridėtų daugybę kitų epitetų, kurie susiję su nuoširdumu, šiluma, paprastumu, žavingu kuklumu ir jaunatviška energija ir noru tobulėti. Viso to neįmanoma nepastebėti stebint E. Urbietytės pasirodymus, klausantis dainos žodžių ir atlikimo.

Galimybė išleisti savo autorinių dainų albumą – kiekvieno atlikėjo svajonė, reikalaujanti daug pastangų ir kūrybinio darbo. E. Urbietytei tik 17 m., o pasidžiaugti tikrai yra kuo – debiutinis albumas „Bitės skrydis“ jau jos rankose: „Tai didelis pasiekimas, – sako mergina, – nes niekada nebūčiau nė pasvajojusi, kad būdama tokio amžiaus turėsiu išleidusi savo debiutinį albumą. Vertinu tai kaip didžiulį žingsnį į priekį. Jaučiuosi keistai, nes vis dar sunku patikėti, kad viskas vyksta taip ir, kad tai mano pačios sukurtas kūrinys“. Mergina pripažįsta, kad už svajonės išsipildymo slepiasi ne tik jos, bet ir daugybės kitų žmonių darbas, skritas laika sir pastangos. Vaikinų kompanija padėjusiįrašyti albumą - Aivaras Špokas (gitara), Teodoras Balčiauskis (bosinė gitara), Dominykas Zabokas (būgnai), Eligijus Žilinskas (gitara), Aušvydas Kupčinskas (fortepionas), Paulius Trijonis (klavišiniai, gitara). Albumas įrašytas Šiaulių valstybinio dramos teatro studijoje, įrašas ir miksingas – Palius Trijonis, masteringas - Paulius Jasiūnas, albumo vykdantysis prodiuseris – Remigijus Ruokis („Remigijaus akcija, VŠĮ), originalaus albumo dizaino autorė - Diana kuprytė (BASAmedia). Taip nuoširdus ačiū asociacijai LATGA, BOD group, „Like Tattoo“, UABA „Laurema“ ir „Šerkšno medui“.

Merginos atliekama muzika susijusi su giliais jausmais, išgyvenimais ir nuolatine jausena, kad viskas bus gerai, o svarbiausiai idėja – tikėjimas, kad kiekviena emocija aplankantį žmogų yra susijusi su tam tikrais jam labai svarbiais dalykais: „Visos dainos albume „Bitės skrydis“ yra mano kūrybos. Daugiausiai apie meilę, gyvenimo šviesą ir viltį. Dažniausiai jos gimsta kai kažką labai stipriai jaučiu. Tikiu, kad net jeigu sąmoningai to jausmo nesuvokiu, bet iš pavyko kažką sukurti, vadinasi, giliai širdyje tai svarbu ir jaučiama. Didžioji dainų dalis yra apie meilę, nes ja labai tikiu ir manau, kad ji – viena pagrindinių pasaulio varomųjų jėgų. Be meilės, nebūtinai romantinės, sunku būtų kažkur nueiti. Kurti įkvepia aplinka – mylimi, brangūs žmonės, gamta“.


Muzika – galimybė atrasti save

Nesunku nuspėti, kam savo laisvą laiką skiria jaunoji dainininkė – žinoma, tai muzika. Muzikinę savo veiklą E. Urbietytė apibūdina hobį, tapusį vienu pagrindinių gyvenimo sudedamųjų dalių. Dainų tekstų, muzikos kūryba atima nemažai laiko, tačiau tai ugdo, suteikia patirties ir skatina tobulėti ir kaip atlikėjai ir kaip asmenybei. „Muzika kaskart man padeda save pažinti iš naujo“ – šypsodamasi sako mergina.

Sakoma, kad gera pradžia - pusė darbo. E. Urbietytės prisimena, kad pirmuosius žingsnius muzikos link ji padėjo skatinama savo tėvų. Klausėme, kokia veikla ji norėtų užsiimti po 10-ies metų. Atsakymas nustebino. Mergina, kad jos planuose ne tik muzikinė veikla, bet ir karjera įmonėje: „Muzikuoti tikrai nesustosiu. Muzika, kalbant apie universitetą ir specialybės rinkimąsi, tikrai nėra pirmoje vietoje. Po dešimties metų įsivaizduoju save dirbančią kokioje nors įmonėje, kuri su muzika visiškai nesusijusi, tačiau taip pat tikiuosi toliau koncertuoti ir muzikuoti“.

Elze, dėkojame už nuoširdumą, gražią muziką ir pasidalintas mintis!

bottom of page