Atgimstantis festivalis RUMSHK'14 – dar daugiau alternatyvios muzikos ir įvairove stebinanti pro


Atgimstantis muzikos festivalis-konkursas „RUMSHK’14“ ir šią vasarą, birželio 28-29 d., džiugins alternatyvios, gyvai atliekamos ir kokybiškos muzikos mėgėjus, šiauliečius ir miesto svečius. 14-tą kartą vyksiantis renginys, konkursinę programą skelbia antrą kartą, o tai reiškia dar didesnę atlikėjų ir stilių įvairovę, muzikalumą ir kokybę. Festivalio scenoje pasirodys ne tik žinomi atlikėjai, grupės, bet ir savo muzikinę karjerą pradedantys muzikantai. Jie nestokoja energijos, idėjų, netikėtų muzikinių sprendimų ir originalumo. Šalia muzikinės programos šiais metais organizatoriai dar daugiau dėmesio skiria papildomoms veikloms – viešoms paskaitoms muzikos tematika, edukacijoms ir iniciatyvos. „Pasistengsime padaryti taip, kaip dar niekur ir niekada nebuvo“ – sako renginio organizatoriai.

Geriausiems atlikėjams – specialios rėmėjų dovanos ir premijos

Svarbiausias alternatyvios muzikos festivalio akcentas - apdovanojimai. Didžiojoje scenoje pasirodys atrankos konkurse dalyvavusios grupės, atlikėjai, kūrėjai, kurie komisijos sprendimu, bus apdovanojami specialiais prizais. Geriausi atlikėjai bus apdovanoti specialiomis rėmėjų įsteigtomis dovanomis ir piniginėmis premijomis. Asociacija LATGA įsteigė 800 Eur premiją ir dvi premijas po 400 Eur. Specialias pinigines premijas rengia ir UAB „Ruvera“, UAB „Saunalina“. Specialius prizus inicijuoja ir TVC, Arbočių Optika, UAB „Milgreta“, UAB „Lemona“, LemonSox.

Komisijos pirmininku šiais metais išrinktas muzikos ir vaizdo klipų autorius, prodiuseris, garso režisierius Paulius Jasiūnas. „Svarbiausi kriterijai kiekvienai grupei, kūrėjui, atlikėjui - originalumas, muzikalumas, atlikimas, kūrybiškumas, geros energijos sukūrimas scenoje, drąsa. Išskirtinis dėmesys skiriamas teisėtai autorių kūrybai, gyvo garso muzikos atlikimui“ - sako P. Jasiūnas.

Festivalio svečiai – profesionalūs ir gerai žinomi atlikėjai. Mantas Daujotas pristatys naujai išleistą albumą, išgirsime SHISHI.

Pasirodymais džiugins X faktoriaus nugalėtojai „Good time boys“ ir unikalios muzikos kūrėjai bei atlikėjai CUNABULA. Daugiau informacijos apie atlikėjus pateikiama internetinėje festivalio svetainėje.

Renginio metu planuojama antipiratinė akcija. Planuojamas ir 2019 – 2020 m. „gyvo“ garso albumas su laureatų pasirodymais bei tiesioginė koncerto transliacija internetu naujienų portale 15min.lt.

Viešos paskaitos ir edukaciniai užsiėmimai

Šiais metais alternatyvios muzikos festivalyje „RUMSHK’14“ dar didesnė dalis visuomenės ras sau įdomių papildomų veiklų ir užsiėmimų. Zubovų rūmų erdvėse veiks kino salė, kurioje renginio dalyviai turės galimybę pamatyti išskirtinius seansus. Galėsite išvysti suaugusiųjų animacinius alternatyvius filmus, į svečius atvyks Nerius Atsuktuvas-Pečiūra ir pristatys filmą – jį pamatysite tik šio festivalio metu. Specialiai renginio proga atsidarys antikvarinių kompiuterinių žaidimų salonas, kurį organizuoja Šiaulių kino meno klubas.

Dar viena šių metų naujovė – viešos paskaitos meninės, muzikinės problematikos tematika. Renginio dalyviai turės galimybę įsitraukti į diskusijas ir sužinoti apie dizainą, kultūrą, muziką madą ir pan. Planuojami asociacijos LATGA, Lietuvos gretutinių teisių AGATA atstovų pranešimai. VGTU KIF dėstytojos Jovilės Barevičiūtės, seniausio alternatyvios muzikos leidėjo Dovydo Bluvšteino, profesoriaus Remigijaus Venckaus ir profesorius Gintauto Mažeikio paskaitos.

Užsiėmimus renginio dalyviams rengia ir Šiauliuose gerai žinomas baikerių klubas „Sun City Bulls MCC“. Ir šiemet veiks tatuiruočių salonas „Totemas tatto“, kurie entuziastingai prisideda ir palaiko unikalaus festivalio Lietuvoje idėją.

Koks festivalis be visų pamėgtų ryškiųjų marškinėlių? Kaip ir pernai taip ir šiemet reprezentacinius „RUMSHK’14“ marškinėlius kuria Rokas Šukys. Renginio metu įsigydami juos ne tik pasipuošite skoninga atributika, bet ir paremsite festivalį!

Rumshk'14 - naujovės, kurių dar nebuvo

Renginio organizatoriai kūrybiškumo ir originalumo ieško ne tik alternatyvios muzikos atlikėjų pasirodymuose. Netikėti festivalio realizavimo sprendimai ir eksperimentai – iššūkiai patiems projekto iniciatoriams. Šiais metais žiūrovai turės galimybę stebėti ypatingą transliaciją „atgal 30 metų“ per 15min.lt portalą VHS technikos pagalba. Festivalio organizatoriai sako, kad „tikriausiai būsime pirmieji Europoje iniciavę tokios raiškos transliaciją (ne digital pagalba) su senovine technika“.

Rėmėjai ir partneriai

Naujienomis apie alternatyvios muzikos festivalį „RUMSHK’14“ dalinsis įvairūs naujienų portalai, radijo stotys, televizija ir kt. Renginio organizatoriai džiaugiasi galėdami bendradarbiauti su vienintele lietuviška alternatyvios muzikos radijo stotimi Start FM 94.2, ir gerai Šiaurės Lietuvos radijo klausytojams žinoma radijo stotimi „RS2“. Tiesa, visą birželio mėnesį radijo stotyje Start FM 94.2 lankysis festivalio dalyviai ir pasakos apie savo kūrybą, karjerą, dainas ir save. Tie, kurie renginyje dalyvauti negalės, turės galimybę stebėti festivalį tiesioginės transliacijos metu 15min.lt naujienų portale.

Galima tik pasidžiaugti gausiu būriu organizacijų ir įmonių prisidedančių prie renginio realizavimo: asociacija LATGA, reklamos paslaugų įmonė OWEXX, Šiaulių savivaldybė, Šiaulių universitetas, UAB „Giftika“, UAB „Laurema“, UAB „Šiaulių šamai“, UAB „Falkana“, UAB „Garsas.lt“, AVA buhalterinės paslaugos, BASA media, UAB „Joalda“, ServŲ ūkis, baras „Kišenė“, UAB „Aderlita“ ir kt.

Renginio metu surinkti pinigai – labdarai

Jau 14-tą kartą organizuojamas renginys palaiko ne tik profesionalius ir karjerą pradedančius muzikuojančius atlikėjus, grupes, kūrėjus ir pan. Kasmet organizatoriai stengiasi įprasminti renginio idėją, turinį ir papildomomis iniciatyvomis. Šiais metais festivalio metu surinkti pinigai bus skiriami Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrui, kuriame neformaliojo švietimo paslaugomis gali naudotis vaikai ir čia lankyti įvairius gamtinio profilio būrelius. Kita renginio paramos įstaiga – beglobių gyvūnų prieglauda VšĮ „Šiaulių letenėlė“. Internetinėje svetainėje www.rumshk.lt jau paskelbta informacija apie pirmuosius RUMSHK'14 dalyvius. Naujienas sekite ir festivalio FB paskyroje, instagram. Nepraleisk progos išgirsti, koks gėris tavęs laukia!

Festivalio-konkurso RUMSHK'14 oficiali Youtube paskyra: https://www.youtube.com/channel/UCRrvO779iqfEDCkz5H9F_dQ Alternatyvios muzikos festivalis „RUMSHK“ vyks Zubovų rūmų kiemelyje, Aušros al. 50, Šiauliuose š. m. birželio 28-29 d.

  • RUMSHK
  • rumshk.fest
  • White Facebook Icon

©2018. Viso teisės saugomos. 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now