08.29 (ŠEŠTADIENIS)

10:00 - 19:00 Didžvario stadionas

DRONŲ LENKTYNĖS „DRONAHELL #2“

Antrosios „Šiaulių naktų“ organizuojamos dronų lenktynės - DRONAHELL 2020. Šeštadienį vyks kvalifikacinės varžybos ir freestyle rungtis, kur dronai darys triukus ir meninius pasirodymus. Lenktynės vyks palei tarptautines FAI F9U taisykles. Šias lenktynes taip pat galėsite stebėti tiesiogiai internetu. Sekmadienį vyks kvalifikacinės varžybos ir finalai. Dalyvių registracija ir informacinis žemėlapis:
bit.ly/dronahell_registracija
vyks kvalifikacinės bit.ly/dronahell_map

10:00-23:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

ARŪNO IR REDOS UOGINTŲ PROJEKTAS „KARANTINO DIENORAŠČIAI“

Reda ir Arūnas Uogintai: „Nuo kovo 15 d. savo Facebook‘o tinklalapyje pradėjome rodyti po vieną kaukės nuotrauką ir tai pavadinome „Karantino dienoraščiu“. Tai buvo seniau atliktų performansų ir Redos Uogintienės pagamintų, kostiumų, rekvizito detalės. O kai pasisekė veidų upelyje filmukas, tai kartu ryžomės pateikti vis po naują video siužetą draugams...
Mums svarbi vizuali metafora, veiksmas, kartais nusakantis pesonažą, kartais paliečiantis socialinį ar politinį kontekstą. Akcentuojame tam tikrą veiksmo estetiką, daug laiko renkamės apšvietimą, garsus – nors tai jau atsitiktinis reiškinys. Taigi, atidžiai ieškome vietovės gamtoje, kieme, mieste, kur ir kada filmuoti.
TV ekranuose ir medijose pilna veikėjų, kurie dažną socialinę, politinę ar kultūrinę situaciją, atvejį gali paaiškinti vienu ar dviem žodžiais, tai galvojama, kad ir menininkui užtenka vienos ar kitos spalvos, aktoriui kelių grimasų, o rašytojui kelių žodžių meno kūrinio atskleidimui. Mūsų nauji video darbai pretenduoja įsiterpti minimaliame formate, tačiau tai nerereiškia, kad matosi tiek, kiek yra vaizduojama.
Mūsų performansai kartais atliepia konkretų įvykį, bet tai tik to reiškinio inspiruota improvizacija. Tai ne spektaklis ir ne tapybos darbas, bet naujas, galima sakyti pandemijos situacijos inspiruotas, šių laikų vivizualios estetikos meno produktas.
Jau sukurta apie 50 video darbų.
Kodėl tie keisti personažai bėga į mišką, laukus ir pievas. Juos tiesiog sužlugdytų miestiečiai, gaudytų lyg sniego žmogų, kišdami į narvą...“.

10:00-23:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

SOCIALINĖS-KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „KILOWAC 3“

Menininkai iš visos Lietuvos ir viešnia iš Latvijos kurs šviečiančius objektus, kuriuos vėliau dovanos socialinėms įstaigoms. Šįmet
šiose dirbtuvėse kurs Mindaugas Juodis, Vaidas Žvirblis, Lina Šiškutė, Vida Juškaitė,
Ričardas Peleckas, Aivaras Gontis, DAIGA Alise Freimane, Linas Taraškevičius, Emilija
Kasperavičiūtė. Dirbtuvės kasmet tampa vis žinomesnės, o socialinės įstaigos laukia kūrėjų
darbų.

10:00-23:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

EMILIJOS KASPERAVIČIŪTĖ JUVELYRIKOS PARODA „KASDIENĖ DUONA“ IR IEVOS LASKEVIČIŪTĖS OBJEKTO INSTALIACIJA „TARP“

Emilijos Kasperavičiūtė juvelyrikos paroda „kasdienė duona“ ir Ievos Laskevičiūtės objekto instaliacija „TARP“

12:00-23:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

MENINĖ INSTALIACIJA „ŠAUDYKLA“

Įsivaizduokite, kad užeinate į tamsią patalpą. Rankose turite netikrą ginklą, naktinio matymo akinius, ausines. Staiga pamatote iš tamsos išnyrantį gyvūną, o gal jo iškamšą, šaunate... Ir gyvūnas prabyla. Lyg iš siaubo filmo? Ateikite ir patirkite.

17:00-02:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

ŠIAULIAI JAZZ'2020

Ir džiazo žvaigždes, ir tik džiazuoti pradedantį jaunimą vienijantis festivalis „Šiauliai Jazz'2020“.

17:00 Tauragės kultūros centro jaunimo džiazo orkestras

18:00 Pasvalio muzikos mokyklos Small Big Band

18:50 Dargana

19:40 Veronika ChiChi Quartet

21:00 Gin'Gas

22:10 Leonardas Pilkauskas - RE: Muzika Kuri Gimė Vakar

23:20 Kozmik Pacany

16:00 - 17:30 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

LAUROS SAMULIONYTĖS PASKAITA „KAIP SIEKTI UŽSIBRĖŽTŲ TIKSLŲ?“


Kiekvienas turi sričių, kurias nori tobulinti. Įsivaizduoja save vienoje ar kitoje srityje, kuria planus. Tačiau, atėjus laikui rinktis, dažniausiai, atrodo, viskas sustoja. Įkvėpimas dingsta, noro nebėra. Paskaitoje lektorė pasakos, kaip atranda motyvacijos ir noro, iškilus problemoms siekti savo tikslų, kaip suderina šilta ir šalta, sportą ir meną, NVO veiklas ir darbą bei daugelį kitų veiklų. Kartais turėti daug idėjų – neužtenka, norint siekti užsibrėžtų tikslų, reikia žinoti nuo ko pradėti, į ką kreiptis.
Lektorė Laura Samulionytė – aktyvistė, Rimanto Kaukėno paramos grupės narė bei atstovė Šiauliuose, sportininkė. 2019 metais nominuota LTOK (Lietuvos tautinis olimpinis komitetas) kaip pavyzdys bendraamžiams, kanojininkė, Lietuvos ir baltijos čempionatų dalyvė bei prizininkė, sveikos gyvensenos bėgimo klubo „Vėtra” bėgikė , prizininkė.

18:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

INDRĖS ŠILIAUSKAITĖS PASKAITA „PASIRINKIMAI“

Paskaita apie didesnius ir mažesnius mūsų gyvenimą lemiančius pasirinkimus. Viskas, kas mums nutinka, yra pasekmės to, ką veikėme praeityje - pradedant nuo to, ką rinkomės vakarienei, baigiant su kuo mes renkamės bendrauti, kokioje aplinkoje būti, kokias renkamės vertybes. Kokią įtaką mums daro muzika, televizija, informacijos srautas, į kurį nuolat panyrame? Ką vartojame, ką dedame į savo vidų? Kokias pasekmes gali lemti vienas žodis, viena mintis arba pasirinkimas ko nors NEdaryti. Mes viską turime patirti, ypač kol jauni, nes tik taip augame kaip asmenybės, mokomės ir sužinome. Bet reikia ugdyti savyje sąmoningumą ir valią, nes tik valingas, lankstus ir emociškai brandus žmogus yra ateities žmogus: jis bus reikalingas visuomenei, bus paklausus ir darbo rinkoje, jo nepakeis jokie robotai, joks AI, ir santykiuose su kitais jis nepatirs nusivylimų.

13:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

ŠIAULIAI JAZZ MEISTRIŠKUMO PAMOKA

Meistriškumo pamoka su Marijumi Aleksa (mušamieji) ir Gediminu Mačiulsku (perkusija)

18:00 ŠTIC (Vilniaus g. 213)

EKSKURSIJA AUTOBUSU „PIETINIA KRONIKAS GYVAI“

Gidas Aivaras Rusevičius lauks prie Turizmo informacijos centro, Vilniaus g. 213
Kaina 8 Eur. Būtina išankstinė registracija el. paštu ekskursijos@visitsiauliai.lt, tel. (8-41) 523 110 arba
adresu Vilniaus g. 213.
Turizmo informacijos centras pasilieka teisę keisti renginių programą.

18.00–24.00 Šiaulių universiteto Bibliotekos kiemas (Vytauto g. 84)

„MEDŪZA: DJ BATTLE“

Rugpjūčio 29 d. 18.00–23.00 val. Šiaulių universiteto Bibliotekos kieme (Vytauto g. 84) vyks „DJ BATTLE“ renginys, kurio metu dėl žiūrovų simpatijų varžysis net 8 DJ. Bilieto kaina – 3 Eur.
Bilietai bus parduodami renginio vietoje.

20:00 Beržynėlio parkas (Dainų g. 30)

ORIENTACINIS NAKTINIS ŽYGIS „SU NAKTINIAIS PER PIETINĮ“

Žygio pradžia Beržynėlio parke, komandos registruojasi el. paštu; ekskursijos@visitsiauliai.lt arba
tel. +37060409901
Aprangos kodas – pižama arba naktiniai rūbai, įvairi miegojimo atributika: pagalvėlės, žadintuvai,
antklodė ir t.t.

21:00 Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140)

VYTIS PURONAS: BLEACH CULT ANT FOTOGRAFIJOS MUZIEJAUS STOGO

Gyva analoginė elektronika ir rokenroliškas skambesys. Ant fotografijos muziejaus stogo laukia Bleach Cult albumo "Summertime Whiteout" gyvas pristatymas.
Bleach Cult - tai filmų garso režisieriaus Vyčio Purono, buvusio lo-fi synth pop grupės „Soy Farm“ nario, projektas. Bleach Cult kūryba yra tekstūriška, tiesmuka, persmelkta saldžiais ir jaukiais retro sąskambiais bei deviantiškai tyrinėjanti rockabilly, post-punk bei minimal wave estetiką.
„Summertime Whiteout“ - debiutinis Bleach Cult albumas. Tai migloto ambient pop istorija, kuri fantazuoja apie septintojo dešimtmečio banglenčių kultūrą ir romantizuoja neišnykstančias paauglystės dilemas. Albumo skambesio esmė - spontaniški ir skoningai netobuli sintetiniai garsai, banguojantys per kasdieniškas situacijas. Moduliniu analoginiu sintezatoriumi gyvai atlikti motyvai užfiksuoti be pakartotinių dublių ar daugiasluoksnių partijų - taip išvengiant nesibaigiančių tobulybės paieškų ir išsamių korekcijų. Įrašytas naktimis namų aplinkoje, albumas vengia pompastikos, rafinuotumo ir sudėtingumo bei naudojasi šiurkščiomis, ankstyvojo rokenrolo įkvėptomis idėjomis. Kreivos dreifuojančios analoginės boso linijos, pulsuojančios tekstūros ir polichrominis vokalas. Be būgnų ar gitarų.
"A Coke With Hollie" vaizdo klipas:
https://youtu.be/ymF56Ct_32g

20:00-23:00 Bulvaras

LINIJINIŲ ŠOKIŲ KLUBO „SALIDA“ PASIRODYMAI

Linijinių šokių klubo „Salida“ pasirodymai

23:00 nuo Šiaulių dailės galerijos (Vilniaus g. 245)

ŠVIEČIANČIŲ ŽMONIŲ IR TRANSPORTO PRIEMONIŲ EISENA

Jubiliejinės, jau 10-osios „Šiaulių naktys“ kviečia šiauliečius ir miesto svečius rugpjūčio 29 dieną dalyvauti šviečiančių žmonių ir transporto priemonių eisenoje. Tradiciškai eisenos dalyviai judės nuo „Trijų nykštukų“ skulptūros „Auksinio berniuko“ link ir nušvies miestą.
„Šviesos dabar, po užsitęsusio karantino ir tvyrant nežinomybei dėl ateities, mums reikia kuo daugiau“, - sako „Šiaulių naktų“ organizatorius Remigijus Ruokis. Rengėjai kviečia visus pasitelkti vaizduotę, šviesą skleidžiančius prietaisus ir nustebinti patį „Saulės“ mūšį regėjusius Šiaulius.
Eisenoje gali dalyvauti ir šviečiantys žmonės, ir visos šviečiančios transporto priemonės – triratukai, dviračiai, paspirtukai, motociklai ir net galingi automobiliai. Po eisenos, „Auksinio berniuko“ aikštėje bus apdovanotas įspūdingiausias-šviesiausias žmogus ir originaliausia šviesiausia transporto priemonė.
Į eiseną būtina registruotis:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdi76fKFOXVAADnel4uIfwLNjCaOM5qX1zkKaUCOYV6FdU_tw/viewform

Registracija vyksta iki rugpjūčio 24 d.