ŠIAULIŲ NAKTYS'9

Tradicinės, šiauliečių laukiamos ir netikėtų renginių įvairove traukiančios „Šiaulių naktys“ šiemet vyks rugpjūčio 19 – 25 dienomis, tad renginio organizatoriai pataria gerai išsimiegoti ir ypač gerai planuoti laiką, nes pamatyti tikrai bus ką. Neatsisakoma ankstesnių idėjų, Pietinis vis dar bus visur, tik šiemet programa plečiama robotų tematika ir nauju šūkiu – „Kai ką roboc“. Robotizacija vyksta kiekvieno žmogaus gyvenime, ji ypač įdomi jaunimui, tad šią temą organizatoriai nori aktualizuoti „Šiaulių naktų“ renginiuose.
Kol kas apie renginius neskelbiama tiksli informacija, tačiau organizatoriai nori, kad žmonės planuotųsi laiką ir tą savaitę būtinai būtų Šiauliuose ar grįžtų į juos, nes tokių renginių ir reginių praleisti nevalia.

Devynioliktą kartą vyksiantis festivalis „Šiauliai Jazz’19“ šiemet pasikvietė būrį puikių džiazo atlikėjų. Festivalyje gros daug įdomių, muzika pulsuojančių ir žmones pritraukiančių džiazo atlikėjų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Klausytojus stebins ir jungtiniai lietuvių ir užsienio muzikantų pasirodymai. Išsami informacija apie renginį: https://www.facebook.com/events/414985615920293/

„NAKTŲ KINS“ šiemet šiauliečiams pristatys keletą filmų, peržiūros vyks skirtingose vietose, prieš peržiūras vyks susitikimai su kino kūrėjais. Šiauliečiai galės išvysti
> Mindaugo Survilo „Sengirę“,
> Olego Šurajevo „Grąžinti nepriklausomybę“,
> festivalio „Nepatogus kinas“ filmo seansą.

Pernai startavęs projektas „#KILOWAC“, tęsis ir šiemet. Jame menininkai kurs šviečiančius objektus, kurie vėliau bus perduoti įvairioms socialinėms įstaigoms. Šis meninis-socialinis projektas įdomus menininkams, jie noriai jungiasi, dalyvauja ir šiemet projekte dalyvaus net trylika kuriančių autorių iš visos Lietuvos. Išsami informacija apie renginį: https://www.facebook.com/events/362931331026391/

Šiemet „Šiaulių naktys“ pasikvietė keletą užsienio projektų, kurie tikrai nepaliks abejingų. Performansas „Trophee“ – vizualiai įspūdingas reginys, lydimas būgnų garsų ir kalbantis apie erdvės užkariavimą bei norą riboti, valdyti, sutramdyti ir išnaudoti. Šokio ir muzikos pasirodymas „Darwisho košmaras“ – nedidaktinis kūrinys apie įmanomą supratingumą ir akivaizdžią brolystę, kuriame jungiamas breiko šokis ir tradicinė, klasikinė bei džiazo muzika.

Kaip visuomet, „Šiaulių naktų“ savitumą kurs menininkų pasirodymai įvairiose miesto vietose. Jau ne pirmus metus „Šiaulių naktyse“ dalyvaujantis menininkas Adomas Žudys kurs kampinį graffiti. Kūrėjas Aivaras Gontis kvies patirti ir sudalyvauti performanse su judančiu šešėliu. Šiaulių plaukimo mokyklos „Delfinas“ baseine, kuriame vanduo vasarą būna išleistas, vyks vienos nakties Laimos Beržinytės-Gulbinienės fotografijų paroda. Pasirodymą pristatys ir VU kinetinė trupė, vadovaujama Andriaus Pulkaunyko.

Organizatoriai tik užsimena apie žadamus „Kalbančio paminklo“ ir „Kalbančios galvos“ performansus. Jei jie pavyks – kalbanti galva prabils lietuviškais keiksmažodžiais, tad šiauliečiai galės pasimokyti keiktis kultūringai.

„Šiaulių naktų“ naujiena – naktinės robotų ir dronų varžybos. Ir robotai, ir dronai varžysis, kol bus išrinkti patys geriausi. Dronų varžybos bus tarptautinės, laukiama dalyvių iš kaimyninių šalių. Išsami informacija apie renginį: https://www.facebook.com/events/2373149112742344/

Naktinėtojai galės skaityti tik per „Šiaulių naktis“ leidžiamą laikraštį „Pietinia Momenc“, šiemet pasirodys jau trečiasis jo numeris. Mieste taip pat vyks DJ festivalis, aukštakulnių varžybos, naktinio tinklinio, žmonių futbolo varžybos, bulvare tradiciškai vaišintis ir linksmintis kvies Šiaulių „Bočių“ ir jų draugų palapinė.

Šiemet vėl bus renkami Šiaulių šviesuoliai, kurie savo darbais, veikla nušvietė ar vis dar šviečia visam Šiaulių miestui. Ir be abejo, kokios „Šiaulių naktys“ be šviečiančios eisenos nuo Kaštonų alėjos iki Auksinio berniuko. Po eisenos žiūrovai išvys šviečiančių aitvarų performansą, kuriam vadovaus Marius Aleksandravičius Neboisia.

„Šiaulių naktys“ šiemet kvies būti sąmoningais renginio dalyviais ir įsigyti daugkartinį „Šiaulių naktų“ bokalą, kad šiukšlių po renginių būtų kuo mažiau, o naudojami daiktai tarnautų kuo ilgiau.

Renginiai nemokami. Jų metu bus filmuojama ir fotografuojama.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

 

©2019 ŠIAULIŲ NAKTYS

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now