top of page

08.27 (KETVIRTADIENIS)

10:00-19:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

ARŪNO IR REDOS UOGINTŲ PROJEKTAS „KARANTINO DIENORAŠČIAI“

Reda ir Arūnas Uogintai: „Nuo kovo 15 d. savo Facebook‘o tinklalapyje pradėjome rodyti po vieną kaukės nuotrauką ir tai pavadinome „Karantino dienoraščiu“. Tai buvo seniau atliktų performansų ir Redos Uogintienės pagamintų, kostiumų, rekvizito detalės. O kai pasisekė veidų upelyje filmukas, tai kartu ryžomės pateikti vis po naują video siužetą draugams...
Mums svarbi vizuali metafora, veiksmas, kartais nusakantis pesonažą, kartais paliečiantis socialinį ar politinį kontekstą. Akcentuojame tam tikrą veiksmo estetiką, daug laiko renkamės apšvietimą, garsus – nors tai jau atsitiktinis reiškinys. Taigi, atidžiai ieškome vietovės gamtoje, kieme, mieste, kur ir kada filmuoti.
TV ekranuose ir medijose pilna veikėjų, kurie dažną socialinę, politinę ar kultūrinę situaciją, atvejį gali paaiškinti vienu ar dviem žodžiais, tai galvojama, kad ir menininkui užtenka vienos ar kitos spalvos, aktoriui kelių grimasų, o rašytojui kelių žodžių meno kūrinio atskleidimui. Mūsų nauji video darbai pretenduoja įsiterpti minimaliame formate, tačiau tai nerereiškia, kad matosi tiek, kiek yra vaizduojama.
Mūsų performansai kartais atliepia konkretų įvykį, bet tai tik to reiškinio inspiruota improvizacija. Tai ne spektaklis ir ne tapybos darbas, bet naujas, galima sakyti pandemijos situacijos inspiruotas, šių laikų vivizualios estetikos meno produktas.
Jau sukurta apie 50 video darbų.
Kodėl tie keisti personažai bėga į mišką, laukus ir pievas. Juos tiesiog sužlugdytų miestiečiai, gaudytų lyg sniego žmogų, kišdami į narvą...“.

10:00-19:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

SOCIALINĖS-KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „KILOWAC 3“

Menininkai iš visos Lietuvos ir viešnia iš Latvijos kurs šviečiančius objektus, kuriuos vėliau dovanos socialinėms įstaigoms. Šįmet
šiose dirbtuvėse kurs Mindaugas Juodis, Vaidas Žvirblis, Lina Šiškutė, Vida Juškaitė,
Ričardas Peleckas, Aivaras Gontis, DAIGA Alise Freimane, Linas Taraškevičius, Emilija
Kasperavičiūtė. Dirbtuvės kasmet tampa vis žinomesnės, o socialinės įstaigos laukia kūrėjų
darbų.

10:00-19:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

EMILIJOS KASPERAVIČIŪTĖ JUVELYRIKOS PARODA „KASDIENĖ DUONA“ IR IEVOS LASKEVIČIŪTĖS OBJEKTO INSTALIACIJA „TARP“

Emilijos Kasperavičiūtė juvelyrikos paroda „kasdienė duona“ ir Ievos Laskevičiūtės objekto instaliacija „TARP“

12:00-19:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

MENINĖ INSTALIACIJA „ŠAUDYKLA“

Įsivaizduokite, kad užeinate į tamsią patalpą. Rankose turite netikrą ginklą, naktinio matymo akinius, ausines. Staiga pamatote iš tamsos išnyrantį gyvūną, o gal jo iškamšą, šaunate... Ir gyvūnas prabyla. Lyg iš siaubo filmo? Ateikite ir patirkite.

18:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

EUGENIJAUS BARZDŽIAUS AUTORINĖ FOTOGRAFIJŲ PARODA „LDPE (MAŽO TANKIO POLIETILENAS)“

LDPE (mažo tankio polietilenas)
Žmonės vis labiau suvokia plastiko atliekų gausėjimą, kurios atsiranda dėl mūsų nesaikingo vartojimo. Sukauptas jų kiekis tampa antrinė žaliava naujiems produktams, tačiau tarp jų ir galutinio produkto yra perdirbimo procesai, kuriuos vykdo žmonės.
Vilniuje, Lietuvoje, yra viena didžiausių plastiko perdirbimo gamyklų ES, turinti daugiau nei 50 metų gamybos istoriją. Pačiame objekte yra sovietinės praeities su keletu likusių darbuotojų, kurie ten dirba nuo pat gamyklos veiklos pradžios. Atgavus šalies nepriklausomybę, pasikeitė įmonės nuosavybė ir tuo pačiu optimizuota gamyba. Tačiau triukšmingos, smirdančios ir dulkėtos sąlygos nuolat yra patobulinamos pačių darbuotojų išradingumu panaudojant pačias paprasčiausias priemones kaip lipni juosta, kartonas, virvelės ar plastikinė plėvelė, senoms ir net naujoms mašinoms. Nuolatinis poreikis darbo jėgos, kuri aptarnauja gamybos linijas 12 valandų paimainomis pritraukia žmones iš labai skirtingų gyvenimo sričių: nuo socialinių paribių iki aukščiausio lygio vadovų, kurie norėjo pakeisti savo darbo sferą ir jie įsitraukė į perdirbimo verslo aptarnavimą bei vystimą.
Mažas atlyginimas ir nelengvos sąlygos perdirbimo procese taip pat yra galimybių tiltas pigesnei darbo jėgai iš Ukrainos, kuri atvyksta trijų mėnesių laikotarpiui, tikintis pratęsti jų darbo leidimus ir taip uždirbti daugiau nei namuose.
Didelis vartojimas sugeneruoja didelius plastiko atliekų kiekius, tačiau norint, kad gamykla veiktų visą parą, reikia importuoti plastiko atliekas iš kitų regiono šalių. Didžioji dalis gaminių iš perdirbto plastiko vėl parduodami atgal į ES šalis ir toliau už jos ribų.
Aukšto tempo perdirbimo procesai buvo vizualiai ištirti naudojant fotografines „atliekas“, t.y. žemo jautrumo pasenusią foto juostą, kad būtų galima ją perdirbti naujam gyvenimui - fotografiniam pasakojimui apie virsmą.

19:00 Šiaulių valstybinio dramos teatro kiemas (Tilžės g. 155)

NAKTŲ KINS. FILMO „OLEGAS“ PERŽIŪRA.

Filmą pristatys filmo garso režisierius Vytis Puronas. 
Olegas
2019 Latvija, Belgija, Lietuva, Prancūzija 108 min N-16 Pagal tikrą istoriją sukurtame filme emigrantas iš Latvijos Olegas (Valentinas Novopolskis) Briuselio priemiestyje nelegaliai dirba mėsininku. Jis puikiai išmano savo amatą, tačiau po vieno nelaimingo atsitikimo yra atleidžiamas. Darbą ir stogą virš galvos Olegui pasiūlo geranoriškai nusiteikęs lenkas Andžejus (Dawid Ogrodnik). Apsigyvenęs su panašaus likimo žmonėmis, Olegas supranta, kad pagalba buvo tik masalas. Vyras tampa kriminalinio pasaulio ir savo praeities įkaitu. Filmas pristatytas Kanų festivalio „Dviejose režisierių savaitėse".

„Šimtai tūkstančių Latvijos rusų neturi pilietybės, o tai lemia nuolatinį svetimumo, benamystės jausmą. Pagrindinis veikėjas Olegas – vienas jų. Pasitelkęs žurnalistinę patirtį ir talentingąjį lietuvių aktorių V. Novopolskį, režisierius sukūrė į Vakarus migruojančiai Europai aktualų ir civilizuotą pasaulį šokiruojantį filmą." (Dovilė Raustytė-Mateikė).

19.00–22.00 Šiaulių jaunųjų technikų centras (Stoties g. 11)

„MEDŪZA: EDUKACIJŲ NAKTIS“

„MEDŪZA: edukacijos + VR turnyras;
Renginio partneriai Šiaulių jaunųjų technikų centras, Virtualios realybės namai „Game over“, Šiaulių kino meno klubas

19.00–21.00 Šiaulių jaunųjų technikų centras (Stoties g. 11)

„MEDŪZA: EDUKACIJŲ NAKTIS“

Igno Kalpokos paskaita „Algoritmas žino geriau: naujos propagandos galimybės“.
Renginio partneriai Šiaulių jaunųjų technikų centras, Virtualios realybės namai „Game over“, Šiaulių kino meno klubas

20:00-21:30 Fotografijos muziejaus stogas (Vilniaus g. 140)

„KNYGOS TEATRO“ SPEKTAKLIS „ŠPYLKOS IR ŠLEPETĖS“.

Interaktyvus spektaklis pastatytas pagal pernai išleistą to paties pavadinimo žurnalistės Nijolės Koskienės humoreskų knygą.
„Seniai norėjau pastatyti kažką lengvo, linksmo, tačiau kartu ir žavaus, subtilaus, šios knygos humoras man buvo malonus atradimas“, - sako R. Dominaitytė.
Pagrindinė spektaklio herojė Ieva – veikli, žaviai flirtuojanti, nenuspėjamo amžiaus moteris, nuolat įsipainiojanti į komiškas, paradoksalias situacijas ir pasiryžusi nuspręsti, išsiaiškinti čia ir dabar. Tai padaryti jai padeda ištikimos draugės. Žinoma, daugelio moteriškų eksperimentų taikinys yra Adomas ir kiti vyrai keliuose. “Juk gyvenimas - žaidimas, o vyro ir moters santykius palyginčiau su gracinga šachmatų partija, kur privalu numatyti kelis ėjimus į priekį, na o teatras, manau, tinkamiausia žaidimų aikštelė”, - sako Redita Dominaitytė.
Spektaklio metu į žaidimą įtraukiamos ir žiūrovės, kurios uždaroje FB grupėje ir telefonu čia ir dabar mėgins išspręsti labiausiai jas kamuojančias problemas, - praskleidžia spektaklio kulisus režisierė.
“Knygos teatras”, įkurtas 2012 metais, stato išimtinai lietuvių autorių kūrinius. Teatro misija – inscenizuoti literatūrą bei atgaivinti skaitovinio teatro tradicijas Lietuvoje, skleisti jas tolimiausiuose šalies kampeliuose. Kaina - 5 eurai. Bilietai - ticketmarket.lt

22:00 Šiaulių valstybinio dramos teatro mažoji salė (Tilžės g. 155)

GINTO GASCEVIČIAUS IR VYČIO PURONO MUŠAMŲJŲ IR TRIUKŠMO PERFORMANSAS

Kai tokie skirtingi menininkai susibūrė bendram kūrybiniam projektui, jau pirmoje repeticijoje pasidarė aišku, kad tai - kultūrininis įvykis. Neginčijamas kūrėjų meistriškumas leidžia jiems neįtikėtinai lengvai žaisti su garsinio audinio faktūra, statyti ir griauti ritmines konstrukcijas.
Vytis Puronas, filmų garso dizaineris, šiemet išleidęs savo debiutinį albumą „Summertime Whiteout“. Albumas taip pat bus pristatytas "Šiaulių naktyse". Šiuo metu groja vien moduliniu sintezatoriumi.
Gintas Gascevičius, perkusininkas, audio vizualinis performeris. “Oneirologija” pripažintas vienu įdomiausiu šiais metais Lietuvoje išleistu albumu. Groja elektroniniais mušamaisiais ir skambančiais objektais.
Jų bendras darbas - gryna sinergija priešybių vienovėje. Tai nauja muzika!
Kai apsijungia neprognozuojamos pirminio garso modulinio sinezatoriaus emanacijos su pirmapradėm būgnų stichijom, atsiveria magiški garsų portalai vedantys į nepažintus pasaulius.
Performansas vyks Mažojoje teatro salėje. Vietų skaičius ribotas.

22:00-00:00 prie Prūdelio

TINKLINIS NAKTYSE 2020

Tinklinis naktį Šiauliuose!
KAS: jau penktus metus iš eilės naktinės paplūdimio tinklinio varžybos 3x3.
KADA: rugpjūčio 25-26 dienomis nuo 22 val.
KUR: Šiauliuose prie tvenkinio Prūdelis.
REGISTRACIJA: Kviečiame registruotis trijų žmonių komandą, komandos sudėtyje turi būti ne mažiau nei viena moteris. Kilus klausimams skambinkite telefonu 8 612 07080

08.27: Program
bottom of page