08.26 (TREČIADIENIS)

09:00-18:00 Siuvimo kursai Šiauliuose su Danguole Janulevičiene, Tilžės g. 168-1 (įėjimas iš vidinės kiemo pusės)

KŪRYBINĖS SIUVIMO DIRBTUVĖS „JUODA / BALTA“

Kūrybinių siuvimo dirtuvių "JUODA/BALTA" užsiėmimų metu susipažinsime ir pasisiūsime šventines ŠIAULIŲ NAKTŲ "apsaugines" priemones. Užsiėmimo kaina - 10€ asmeniui. Dalyvių kiekis ribotas, būtina išankstinė registracija. Daugiau info FB - Siuvimo kursai Šiauliuose su Danguole Janulevičiene

10:00-19:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

EMILIJOS KASPERAVIČIŪTĖ JUVELYRIKOS PARODA „KASDIENĖ DUONA“ IR IEVOS LASKEVIČIŪTĖS OBJEKTO INSTALIACIJA „TARP“

Emilijos Kasperavičiūtė juvelyrikos paroda „kasdienė duona“ ir Ievos Laskevičiūtės objekto instaliacija „TARP“

10:00-19:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

ARŪNO IR REDOS UOGINTŲ PROJEKTAS „KARANTINO DIENORAŠČIAI“

Reda ir Arūnas Uogintai: „Nuo kovo 15 d. savo Facebook‘o tinklalapyje pradėjome rodyti po vieną kaukės nuotrauką ir tai pavadinome „Karantino dienoraščiu“. Tai buvo seniau atliktų performansų ir Redos Uogintienės pagamintų, kostiumų, rekvizito detalės. O kai pasisekė veidų upelyje filmukas, tai kartu ryžomės pateikti vis po naują video siužetą draugams...
Mums svarbi vizuali metafora, veiksmas, kartais nusakantis pesonažą, kartais paliečiantis socialinį ar politinį kontekstą. Akcentuojame tam tikrą veiksmo estetiką, daug laiko renkamės apšvietimą, garsus – nors tai jau atsitiktinis reiškinys. Taigi, atidžiai ieškome vietovės gamtoje, kieme, mieste, kur ir kada filmuoti.
TV ekranuose ir medijose pilna veikėjų, kurie dažną socialinę, politinę ar kultūrinę situaciją, atvejį gali paaiškinti vienu ar dviem žodžiais, tai galvojama, kad ir menininkui užtenka vienos ar kitos spalvos, aktoriui kelių grimasų, o rašytojui kelių žodžių meno kūrinio atskleidimui. Mūsų nauji video darbai pretenduoja įsiterpti minimaliame formate, tačiau tai nerereiškia, kad matosi tiek, kiek yra vaizduojama.
Mūsų performansai kartais atliepia konkretų įvykį, bet tai tik to reiškinio inspiruota improvizacija. Tai ne spektaklis ir ne tapybos darbas, bet naujas, galima sakyti pandemijos situacijos inspiruotas, šių laikų vivizualios estetikos meno produktas.
Jau sukurta apie 50 video darbų.
Kodėl tie keisti personažai bėga į mišką, laukus ir pievas. Juos tiesiog sužlugdytų miestiečiai, gaudytų lyg sniego žmogų, kišdami į narvą...“.

10:00-19:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

SOCIALINĖS-KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „KILOWAC 3“

Menininkai iš visos Lietuvos ir viešnia iš Latvijos kurs šviečiančius objektus, kuriuos vėliau dovanos socialinėms įstaigoms. Šįmet
šiose dirbtuvėse kurs Mindaugas Juodis, Vaidas Žvirblis, Lina Šiškutė, Vida Juškaitė,
Ričardas Peleckas, Aivaras Gontis, DAIGA Alise Freimane, Linas Taraškevičius, Emilija
Kasperavičiūtė. Dirbtuvės kasmet tampa vis žinomesnės, o socialinės įstaigos laukia kūrėjų
darbų.

15:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

VIEŠA „GIN'GAS REPETICIJA

Vietų kiekis ribotas

15:30 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

MENINĖS INSTALIACIJOS „ŠAUDYKLA“ ATIDARYMAS, SUSITIKIMAS SU INSTALIACIJOS KŪRĖJAIS, AKORIAIS, IŠKAMŠŲ MEISTRU PETRU JANUŠAUSKU

Įsivaizduokite, kad užeinate į tamsią patalpą. Rankose turite netikrą ginklą, naktinio matymo akinius, ausines. Staiga pamatote iš tamsos išnyrantį gyvūną, o gal jo iškamšą, šaunate... Ir gyvūnas prabyla. Lyg iš siaubo filmo? Ateikite ir patirkite.

19:00 Šiaulių valstybinio dramos teatro kiemas (Tilžės g. 155)

NAKTŲ KINS. FILMO „ANIMUS ANIMALIS“ PERŽIŪRA.

Filmo „Animus animalis“ peržiūra. Filmą pristatys prodiuserė Giedrė Burokaitė ir iškamšų meistras Petras Janušauskas.

Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus) 2018 Lietuva 70 min N-13 „Tiek trumpametražiai darbai, tiek šis ilgametražis debiutas, kurio premjera įvyko senas tradicijas turinčiame Leipcigo kino festivalyje, įrodo, kad lietuvių kine įsitvirtina savito braižo režisierė. Kantri, subtili, savito estetinio pojūčio, kalbanti vaizdais. Man šis filmas – kaip religinė misterija." (G. Kukta)

Taksidermistas, elnių augintojas ir zoologijos muziejaus darbuotojas gyvena aplinkoje, kurioje riba tarp gyvenimo ir mirties tapusi beveik nepastebima. Tai archajinis pasaulis, kuriame medžiojami net tik elniai, šernai, bet ir plastikiniai aligatorių manekenai. Kol pagamintos žvėrių iškamšos rungiasi dėl gyviausios pozos bei tikriausio žvilgsnio, žmogus vis bando sustabdyti laiką ir sugrąžinti gyvybę daiktams, kuriuose jos seniai nebėra.

19:00-00:00 Fotografijos muziejaus stogas (Vilniaus g. 140)

„ŠAMA“ SCENA - JAUNŲ (IR NE VISAI JAUNŲ), ĮDOMIŲ, ŽINOMŲ (IR MAŽIAU ŽINOMŲ) GRUPIŲ BEI ATLIKĖJŲ PASIRODYMAI

19:00 Penkios po penkių
19:30 Elzė Urbietytė
20:00 Gintarė Juknaitė
20:30Dangė
21:00 Gabija Lukrecija Petrauskaitė
21:30 The Phonic Strings
22:00 Martynas Olšauskas
23:00 Poezijos medžiotojai

20:00 Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74)

JUSTINO JARUČIO KONCERTAS

Į Šiaulius atvyksta ilgai lauktas talentingasis, muzikalusis, charizmatiškasis Justinas Jarutis! Išskirtinai jaukų vienintelį koncertą atlikėjas surengs rugpjūčio 26 d. 20 val. Šiauliuose.

22:00-00:00 prie Prūdelio

TINKLINIS NAKTYSE 2020

Tinklinis naktį Šiauliuose!
KAS: jau penktus metus iš eilės naktinės paplūdimio tinklinio varžybos 3x3.
KADA: rugpjūčio 25-26 dienomis nuo 22 val.
KUR: Šiauliuose prie tvenkinio Prūdelis.
REGISTRACIJA: Kviečiame registruotis trijų žmonių komandą, komandos sudėtyje turi būti ne mažiau nei viena moteris. Kilus klausimams skambinkite telefonu 8 612 07080