08.25 (ANTRADIENIS)

10:00-19:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

SOCIALINĖS-KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „KILOWAC 3“

Menininkai iš visos Lietuvos ir viešnia iš Latvijos kurs šviečiančius objektus, kuriuos vėliau dovanos socialinėms įstaigoms. Šįmet
šiose dirbtuvėse kurs Mindaugas Juodis, Vaidas Žvirblis, Lina Šiškutė, Vida Juškaitė,
Ričardas Peleckas, Aivaras Gontis, DAIGA Alise Freimane, Linas Taraškevičius, Emilija
Kasperavičiūtė. Dirbtuvės kasmet tampa vis žinomesnės, o socialinės įstaigos laukia kūrėjų
darbų.

10:00-19:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

EMILIJOS KASPERAVIČIŪTĖ JUVELYRIKOS PARODA „KASDIENĖ DUONA“ IR IEVOS LASKEVIČIŪTĖS OBJEKTO INSTALIACIJA „TARP“

Emilijos Kasperavičiūtė juvelyrikos paroda „kasdienė duona“ ir Ievos Laskevičiūtės objekto instaliacija „TARP“

17:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

ARŪNO IR REDOS UOGINTŲ PROJEKTO „KARANTINO DIENORAŠČIAI“ ATIDARYMAS

Reda ir Arūnas Uogintai: „Nuo kovo 15 d. savo Facebook‘o tinklalapyje pradėjome rodyti po vieną kaukės nuotrauką ir tai pavadinome „Karantino dienoraščiu“. Tai buvo seniau atliktų performansų ir Redos Uogintienės pagamintų, kostiumų, rekvizito detalės. O kai pasisekė veidų upelyje filmukas, tai kartu ryžomės pateikti vis po naują video siužetą draugams...
Mums svarbi vizuali metafora, veiksmas, kartais nusakantis pesonažą, kartais paliečiantis socialinį ar politinį kontekstą. Akcentuojame tam tikrą veiksmo estetiką, daug laiko renkamės apšvietimą, garsus – nors tai jau atsitiktinis reiškinys. Taigi, atidžiai ieškome vietovės gamtoje, kieme, mieste, kur ir kada filmuoti.
TV ekranuose ir medijose pilna veikėjų, kurie dažną socialinę, politinę ar kultūrinę situaciją, atvejį gali paaiškinti vienu ar dviem žodžiais, tai galvojama, kad ir menininkui užtenka vienos ar kitos spalvos, aktoriui kelių grimasų, o rašytojui kelių žodžių meno kūrinio atskleidimui. Mūsų nauji video darbai pretenduoja įsiterpti minimaliame formate, tačiau tai nerereiškia, kad matosi tiek, kiek yra vaizduojama.
Mūsų performansai kartais atliepia konkretų įvykį, bet tai tik to reiškinio inspiruota improvizacija. Tai ne spektaklis ir ne tapybos darbas, bet naujas, galima sakyti pandemijos situacijos inspiruotas, šių laikų vivizualios estetikos meno produktas.
Jau sukurta apie 50 video darbų.
Kodėl tie keisti personažai bėga į mišką, laukus ir pievas. Juos tiesiog sužlugdytų miestiečiai, gaudytų lyg sniego žmogų, kišdami į narvą...“.

19:00 Fotografijos muziejaus stogas (Vilniaus g. 140)

„SKAMBA BOČIŲ DAINOS“

Šiaulių ir Kelmės bočių programa

20:00 Fotografijos muziejaus stogas (Vilniaus g. 140)

ŠOKANTI SMUIKININKĖ EDITA GUMAUSKAITĖ PRISTATO SOLO ALBUMĄ „STYGINIŲ ORKESTRA“

Tradicinės muzikos atlikėja, arba tiesiog šokanti smuikininkė Edita Gumauskaitė pristato savo solo albumo programą "Styginių orkestra". Kruopščiai atrinktame repertuare išgirsite autentišką šokių muziką, kurią grieždavo prieš šimtmetį gyvavę, ir plokštelėse bei vaškiniuose voleliuose tebegyvi, geriausi vakarėlių muzikantai. Tai populiariausios kaimo ir miesto šokių melodijos - cvingo, maršo, fokstroto, polkos, valso ritmai. Vienas smuikas - ne orkestras, bet griežiant Editai smuike girdėti tuzinas garsų, o kai žiūrovai pritars plojimais ir šokių batelių kaukšėjimu, bus tikra orkestra.

19:00 Šiaulių valstybinio dramos teatros kiemas (Tilžės g. 155)

KONCERTUOJA ELIZABETE BALČUS


ELIZABETE BALČUS yra muzikantė ir performanso atlikėja-menininkė iš Latvijos. Ji kuria neo-psychedelic dream pop, avant pop iš stebinančių žanrų sąveikų, jos atliekami kūriniai – melodiški ir eksperimentiniai. Vizuali Elizabetės Balčus estetika remiasi moderniu siurrealizmu, šiuolaikine mada ir geometrine vaizduote.
Elizabete studijavo Latvijos muzikos akademijoje klasikinę ir džiazo fleitą bei operos vokalą Romos „Santa Cecilia“ akademijoje. Jos muzikiniame kosmose leidžiama viskas - skamba fleita ir balsas, groja elektro-pop ritmas, ji naudoja daržoves lyg sintezatorių.
O klausytojas yra tokiame palaimintame transų pavidale, kažkur tarp pabudimo ir miego... Gyvi jos pasirodymai įtraukia auditoriją, kuriama psichodelinė ir teatrinė situacija yra tokia pat juokinga kaip ir įtaigi.
Pamatykite ir išgirskite: https://www.youtube.com/user/elizabetebalcus

20:00 Šiaulių valstybinio dramos teatros kiemas (Tilžės g. 155)

NAKTŲ KINS. FILMO „TRYS MILIJONAI EURŲ“ PERŽIŪRA

„Trys milijonai eurų" Tado Vidmanto komedija. Ar gali pinigai susukti protą, kai jo tiek mažai? Sugyventiniai Julius ir Živilė savo kailiu patyrė, jog į duris gali pasibelsti didžiulė sėkmė, kuomet dar vakar į jas beldėsi anstoliai.

Trys milijonai eurų - tai loterijos laimėjimas, patikrinsiantis ne tik VMI operatyvumą, bet ir tikros, lietuviškos meilės tvirtybę. Ar pavyks sugyventiniams grąžinti skolas ir neprisidaryti naujų? Draugai dėl pinigų tampa priešais, o priešai - draugais. Juliui teks juos atsirinkti, tuo pačiu nepamirštant moters, su kuria dar ką tik maudėsi skurde, o ne turtuose. Ką darytum tu, jei laimėtum daugiau eurų, nei dar likę neemigravusių lietuvių? Kurias svajones pradėtum pildyti pirmiausiai? Naujausia Tado Vidmanto komedija - „TRYS MILIJONAI €URŲ“

22:00 Šiaulių dramos teatras (Tilžės g. 155)

„SARKAZMO TYRIMAI #2“

Dvi interneta bei telika žvaigždes – Mantas Bartuševičius ir Timūras Augucevičius – atvykst į „Šiaulių naktis“, pasikalbėt apie... sarkazmą! Kas tas yr? Kaip jis kuriams? O gal jie nieka nekur, gal jiem savaime gaunas? Ir da – kaip reaguot lochams, apie kuriuos yra kalbama?
Mantas Bartuševičius – humoristas, daugybės video siužetų ir stand up pasirodymų autorius. Ypač mėgiami jo siužetai, kur jis sadistiškai permaitinamas Močiutės ( žr. „Močiutės spąstai“). Dar neseniai Mantas buvo vienas geidžiamiausių jaunikių humoristų rinkoje, deja, jam teko pakeisti šį statusą, nes rugpjūčio 1d. sumainė žiedus su mylimąja Ieva ir tapo Patenkintu Sutuoktiniu. Kai dar buvo jaunesnis ir laisvas, pėsčiomis apkeliavo Lietuvą. Nuo tada jo bajeriai tapo ypatingai aštrūs ir gilūs, nes po tos kelionės Mantas buvo įšventintas į Humoristų-Nušvitusiųjų Piligrimų slaptąją draugiją. Mantas ypač didžiuojasi savo humoristine kilme, mat jo 92 metų senelis turi 10000 sekėjų būrį „Instagrame“ ir visomis išgalėmis palaiko vaikaitį humoristinėje ir gyvenimiškoje veikloje.
Timūras Augucevičius – atrodo jauniau nei atrodo, humoristas, menininkas, operatorius, dainų autorius, kompozitorius, atlikėjas, aktorius, žurnalistas, profesionalus melagis, „ZIP FM“ ryto laidos vedėjas, TV laidos „Žinių naujienos“ kūrėjas ir vedėjas, „TV2“ laidų vedėjas, „Laisvės TV“ laidos „Tiek žinių“ vedėjas, vienintelis netapinas Tapino kėdėje „Laikykitės ten“, „Dviračio šou“ scenaristas, vedęs ir turi vaikų, pažįstantis daug įžymių žmonių – tiek aukštesnio reitingo, tiek žemesnio, tiesa, kažkada vieną gąsdino sudorosiąs…
Vakaro vedėja – Ligita Juknevičiūtė – grynakraujė šiaulietė, rašytoja, žurnalistė, tapytoja, redaktorė, TV laidų kūrėja. Ligita parašė 2 detektyvinius-kinematografinius-kosminius meilės romanus, tapo paveikslus ir, žinoma, įdėmiai stebi Lietuvos kultūrinį, politinį, humoristinį ir pramoginį gyvenimą ir kritiškai žvelgia į visas gyvenimo peripetijas.
Kaina - 6.66 euro. (www.ticketmarket.lt)