top of page

PENKTADIENIS (08.27)

R.DAILIDĖS FOTOGRAFIJOS PARODA "GYVENIMAS DŽIAZE"

Buratino langai (Vilniaus g. 237)

40 geriausių viso gyvenimo darbų, kurtų beveik 50 metų.

GRAFFITI "VANDUO BRANGESNIS NEI AUKSAS". MENININKAS KAROLIS GRUBIS

Aušros al. 27

Postapokalipsė - tai laikas, kai vandens kaina brangesnė už auksą, saugus užuovėjis tampa laikinais namais. Visa tai mus veda prie išgyvenimo instinktų. Piešinyje vaizduojamas jaunuolis, filtruojantis rastus vandens likučius. Tikėdamasis, jog galės numalšinti savo troškulį ir neapsinuodyti. Nes po apokalipsės giluminiai vandenys buvo užteršti negrįžtamai. Už jo vaizduojamas senas namas, tai gražus prisiminimas į saugius namus, ko jis dabar nebeturi, spalvos - raudona simbolizuoja gyvybę, mėlyna - vandenį, o geltona viršuje - tai viltis, su kuria kiekviena diena keliamės. Viltis, jog sutiksime kitus išgyvenusius Šiauliečius ir galėsime pasidalinti išgyvenimo istorijomis. Kūrinio pavadinimas: "Vanduo brangesnis nei auksas"

SOCIALINIŲ-KŪRYBINIŲ DIRBTUVĖS „KILOWAC 4“

10:00-19:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Vėl vyks jau 4toji kūrybinė laboratorija „Kilowac“, kurios metu profesionalūs menininkai kurs originalius šviestuvus ir šviečiančius meno objektus. Sukurti šviestuvai ir objektai bus dovanojami Šiaulių regiono ir Respublikos organizacijoms – ligoninėms, slaugos namams ir kt. socialinėms įstaigoms. Į dirbtuves pakviesti profesionalūs menininkai: Aurelija Maknytė, Aušra Kleizaitė, Birutė Zokaitytė, Vaiva Kovieraitė Trumpė, Eglė Vertelkaitė, Ričardas Grinius, Ričardas Peleckas, LinasTaraškevičius, Žaneta Jasaitytė, Žilvinas Jagėla.

ŽILVINO JAGĖLOS PARODA "ŠILUMA"

17:00-19:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Trumpas: Žilvinas Jagėla Vilniuje gyvenantis iliustratorius ir muzikantas, kuriantis plakatus, albumų viršelius, animaciją ir visokias kitas grožybes. "ŠILUMOJE” susikoncentruota ties atskirais personažais, satyriškai reprezentuojančiais atostogaujančios Lietuvos vaizdą.

Žilvinas Jagėla ,,ŠILUMA”
Žilvinas Jagėla (1989) - Vilniuje gyvenantis iliustratorius ir muzikantas, kuriantis plakatus, albumų viršelius, animaciją ir visokias kitas grožybes. Paprastai Žilvino iliustracijose dominuoja spalvotos smulkmeniškos chaotiškos marmalynės, tačiau naujoje parodoje ,,ŠILUMA” susikoncentruota ties atskirais personažais, satyriškai reprezentuojančiais atostogaujančios Lietuvos vaizdą. 2020-ųjų vasarą po Lietuvą keliavo visi – ir banditai, ir senukai, ir festivaliniai neformalai. Jų visų keliai kirtosi perpildytose paežerėse, keltuose, pajūrio kavinėse ir didmiesčių centruose supiltuose smėliuose. Dalį parodos eksponatų Žilvinas tiesiog nukopipeistino iš realybės, dalį išgalvojo.
www.facebook.com/zilvinas.jagela
www.instagram.com/zilvinas.jagela.illustration

VILTĖS VITKAUSKAITĖ "7 NUODĖMĖS" PARODA

17:00-19:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Viltė Vitkauskaitė, 18 metų
Piešiu nuo pat mažens, piešdama galiu atskleisti savo pasaulio matymą, savitą grožio suvokimą. Nesiekiu vizualizuoti minčių ar gilių filosofinių apmąstymų, tiesiog sėdu ir piešiu tai kas man tą akimirką yra gražu. Dažniausiai mano vaizduojami personažai atspindi kokią nors nuotaiką, charakterį, įkūnija (ne)žmogiškas savybes. Piešiu įvairiomis technikomis, bet kompiuterinė grafika man yra universaliausia, nes joje sutelpa visos dailės kryptys, ja patogu dalintis skaitmeninėje erdvėje.

Na, kas yra matęs ir vis dar žiūri japonišką animaciją, Viltės paroda pats tas

GABIJOS KORSAKAITĖS DARBŲ PARODA

17:00-19:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Tamsiojo meno atstovė Gabija Korsakaitė "GlassOfB33r" yra grafikė. Jos iliustracijos yra tamsios tematikos, jose tyrinėjamos filosofinės idėjos, fantastika ir makabriškos scenos. Kūriniuose atkreipiamas dėmesys į detales, juodos ir baltos spalvų dvilypumą.

2021 M. LIETUVOS IMTYNIŲ ČEMPIONATAS

13:00-20:00, Šiaulių sporto gimnazijos sporto salėje (Vilniaus g. 297)

Preliminarios moterų ir laisvųjų imtynių kovos, varžybų atidarymas, finalai ir apdovanojimai

AKTŲ TAPYBOS PRADŽIAMOKSLIS DIRBTUVES VEDA PROF. RIČARDAS GARBAČIAUSKAS. N-18.

16.00-19.00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Tapybos pamoka, kurios metu kursime ne tik aktą su modeliu, bet ir siurrealistinį foną. Dirbtuves veda prof. Ričardas Garbačiauskas. N-18. Būtina registracija. "Aktas postapokaliptiniame fone" mintare.paleviciute@gmail.com

IR DŽIAZO ŽVAIGŽDES, IR TIK DŽIAZUOTI PRADEDANTĮ JAUNIMĄ VIENIJANTIS FESTIVALIS „ŠIAULIAI JAZZ'2021“

18:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Pasvalio small big band
Brave noises
Collaborative Jazz Septet
Ashley Henry Trio (GB, LT)
Reinless

NAKTŲ KINS "NOVA LITHUANIA"

20:00-21:30 ir 22:00-23:30, P. Višinskio aikštė (Vilniaus g. 130)

Filmas "Nova Lithuania", pristato aktorius Aleksas Kazanavičius https://kinopavasaris.lt/lt/filmai/7066-nova-lituania Filmas dalyvauja festivalio Europos debiutų konkurse, tačiau jį pamatyti Lietuvoje bus galima vėliau, kai filmas bus išleistas į kino ekranus.
Tarpukario Kaune gyvenantis geografijos profesorius Feliksas Gruodis (Aleksandras Kazanavičius) pateikia Vyriausybei beprotišką idėją – išgelbėti šalį nuo pražūties sukuriant atsarginę valstybę užjūryje. Profesoriumi patiki tik politika nusivylęs šalies premjeras (Vaidotas Martinaitis). Kol abu vyrai sprendžia, gelbėti kitus ar save, griūva vieno iš jų santuoka. Filmas pripažintas geriausiu Atėnų ir Rygos kino festivaliuose.
„Unikalios vizionieriaus Kazio Pakšto idėjos prieš 15 metų buvo prikeltos Mariaus Ivaškevičiaus pjesėje ir Rimo Tumino spektaklyje „Madagaskaras". Atsispyręs nuo šios asmenybės, Karolis Kaupinis debiutuoja kine ir, perfrazuodamas šiandieną, sukuria estetiškai sterilią, sarkastišką, siurrealią politinę satyrą." (Dovilė Raustytė-Mateikė)

"ŠIAULIAI GYVAI" KLIPŲ PERŽIŪRA

21:30-22:00, P. Višinskio aikštė (Vilniaus g. 130)

„Šiauliai gyvai“ projektas jungia muzikos entuziastus, kurie jau daugiau nei septynerius metus stebi ir fiksuoja muzikinį Šiaulių regiono gyvenimą bei visuomenei pristato garsių ir dar tik pradedančių Šiaulių atlikėjų kūrybą. „Šiauliai gyvai“ komanda kviečia jaunimą muzikuoti bei filmuoja muzikinius vaizdo klipus. Dešimtys nufilmuotų muzikinių vaizdo įrašų šiandien sudaro unikalų regiono muzikos archyvą, atspindintį pastarojo dešimtmečio Šiaulių apskrities muzikinį veidą.

MADOS PERFORMANSAS „REFLEXIO“ / "REFLEKSIJA" + DJ NIONIS, EDVINAS, DAIVARAS

20:45 - 21:15 ir 21:15 - 23:59, Fotografijos muziejaus stogas (Vilniaus g. 140)

121 studija pristato šviesą atspindintį mados performansą "REFLEXIO“ / "REFLEKSIJA". Nieko nuostabaus, kad pastarieji metai mus mokė gyventi atsargiau, įdėmiau ir lėčiau. Lėčiau bendrauti, lėčiau ilsėtis, lėčiau vartoti. Stebėdami pasaulį sukausčiusius iššūkius ir neramumus, peržiūrime savo gyvenimo prioritetus ir iš naujo pažindinamės su savo jausmais ir išgyvenimais. Savęs supratimas, vienas kito saugojimas tapo mūsų refleksija. Ir mes kasdien esame reflektuojantys, tapome savotiškais išoriniais savęs stebėtojais, kiekvienas šviesą atspindintys savaip.
Kūrybinio iššūkio „REFLEKSIJA“ rezultatas – tai jungtinis Danguolės Janulevičienės ir siuvimo kursuose dalyvaujančių moterų ir merginų kūrybinis šviesos atspindys perteiktas aprangoje.

PRAMOGŲ IR PASILINKSMINIMŲ PARKE „ŽAIDYNĖS IŠLIKUSIEMS“

12:00, Tilžės g. 5

Visais laikais žmonės domino žaidimai, kaip kažkas yra pasakęs žmonėms reikia duonos ir žaidimų, kadangi duonos nedaug beliko, siulom Jums visą krūvą žaidimų, tokių kaip: Apokalipsės arklių varžybos, Įtampos zona, Išlikimo bokštas, Pabaisiukių labirintas ir t.t.
Postapokaliptiniuose Šiauliuose Prisikėlimo aikštėje daugiau kaip 1000 kv2 užimančiame Pramogų ir pasilinksminimų parke „Žaidynės išlikusiems“ pabandykit išlikti.

VISI ŠIAULIŲ AUŠROS MUZIEJAI VEIKS IR VĖLYVĄ VAKARĄ SPECIALIAI POSTAPOKALIPINĖMS ŠIAULIŲ NAKTIMS

18:00-22:00

Bilietai tik po 1Eur

https://www.ausrosmuziejus.lt/

ŠIAULIAI JAZZ MEISTRIŠKUMO PAMOKA

14:00-15:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Meistriškumo pamoka Karolis Šarkus ir Donatas Petreikis. Apie saksofonus, studijas užsienyje ir kitos gudrybės

ŠIAULIAI JAZZ JAM

00:00-04:00, Black baro kultūros klubas 2 aukštas (Vasario 16-osios g. 48)

Šiauliai jazz JAM: Very Cool People FUNK Apocalypsys (Latvija) JAM Session ir DJ Vladas, Įėjimas mokamas: 10Eur

EKSKURSIJA AUTOBUSU „PIETINIA KRONIKAS GYVAI“

18:00 ir 21:00, Turizmo informacijos centras (Vilniaus g. 213)

Gidas Aivaras Rusevičius. Kaina 8Eur.
Būtina išankstinė registracija el. paštu ekskursijos@visitsiauliai.lt, tel. (8-41) 523 110 arba adresu Vilniaus g. 213. Turizmo informacijos centras pasilieka teisę keisti renginių programą.

EKSKURSIJA „PASIVAIKŠČIOJIMAI SU GRAFIENE“

19:00, Didždvario gimnazija (Vilniaus g. 188)

Gidė Kristina Murauskienė. Kaina 5Eur
Būtina išankstinė registracija el. paštu ekskursijos@visitsiauliai.lt, tel. (8-41) 523 110 arba adresu Vilniaus g. 213. Turizmo informacijos centras pasilieka teisę keisti renginių programą.

OUTSIDE: ŠIAULIŲ NAKTYS

20:00-05:30, SPACE bar (Trakų g. 43)

Paskutinės "Šiaulių Naktys" galutinai įrodė, jog mūsų baras dideliems renginiams yra per ankštas. Taip jau išpuolė, jog vasaros pabaigoje startuosime mūsų Outside/Inside renginių seriją. Nenusiminkite, vasarai prabėgus turėsime renginį "Inside" ir jis tikrai vyks neįprastoje vietoje. Šį kartą sceną statysime Trakų gatvėje esančio Verpsto kieme. Startuosime ankščiau nei įprastai, turėsime aštuonis DJ'us ir vieną live pasirodymą. Mūsų miestiečiams pasakoti kas yra Šiaulių naktys nereikia, o svečiams norintiems pažinti tikruosius Šiaulius ir mūsų elektroninės muzikos sceną, tai yra viena iš geriausių galimybių.
MTJUNKER live; TADAS QUAZAR (Juoduomenė); BLACK FEELING (Peronas); KAROLIS URBONAS (Radio Dinamika); PALIŠKIS (Radio Dinamika); PINIGAI (minimal.lt); MARTAS (Estetica Brutale); BASK (Estetica Brutale); BURBA (Reziume)
Įėjimo kaina nuo 12€

SUSITIKIMAS SU RAŠYTOJU DAILIUMI DARGIU | FILMO "PIRMIEJI KOVOTOJAI SU MAFIJA" PERŽIŪRA.

20.00–23.00, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (Aušros al. 62)

Bibliotekos vidiniame kieme vyks pokalbis su rašytoju, žurnalistu Dailiumi Dargiu ir filmo „Pirmieji kovotojai su mafija“ peržiūra. Esant blogoms oro sąlygoms renginys vyks bibliotekos Konferencijų salėje.
Dailius Dargis – nuo 1995 m. dirbo žurnalistu pagrindiniuose Lietuvos spaudos leidiniuose, interneto portaluose, savaitraščio redaktoriumi. 2010 metais parašė pirmąją iš septynių kriminalinės dokumentikos knygų „Tikroji Daktarų istorija“, kuri buvo išparduota net 50 tūkst. egzempliorių tiražu! Vėliau į perkamiausiųjų dešimtukus pateko su tokiais bestseleriais kaip „Kruvinasis mafijos maršrutas“ (2011 m.), „Vilniaus bomberio išpažintis“ (2013 m.), „Mafijos kronikos“ (2014 m.), „13 tamsaus lietuviško verslo paslapčių“ (2015 m.), „Juodosios mafijos našlės“ (2016 m.), „Kriminalinė Agurkinių odisėja" (2018 m.). Visos autoriaus knygos išleistos didesniu nei 100 tūkst. egzempliorių tiražu!

08.27: Activities
bottom of page