KETVIRTADIENIS (08.26)

R.DAILIDĖS FOTOGRAFIJOS PARODA "GYVENIMAS DŽIAZE"

Buratino langai (Vilniaus g. 237)

40 geriausių viso gyvenimo darbų, kurtų beveik 50 metų.

GRAFFITI "VANDUO BRANGESNIS NEI AUKSAS". MENININKAS KAROLIS GRUBIS

Aušros al. 27

Postapokalipsė - tai laikas, kai vandens kaina brangesnė už auksą, saugus užuovėjis tampa laikinais namais. Visa tai mus veda prie išgyvenimo instinktų. Piešinyje vaizduojamas jaunuolis, filtruojantis rastus vandens likučius. Tikėdamasis, jog galės numalšinti savo troškulį ir neapsinuodyti. Nes po apokalipsės giluminiai vandenys buvo užteršti negrįžtamai. Už jo vaizduojamas senas namas, tai gražus prisiminimas į saugius namus, ko jis dabar nebeturi, spalvos - raudona simbolizuoja gyvybę, mėlyna - vandenį, o geltona viršuje - tai viltis, su kuria kiekviena diena keliamės. Viltis, jog sutiksime kitus išgyvenusius Šiauliečius ir galėsime pasidalinti išgyvenimo istorijomis. Kūrinio pavadinimas: "Vanduo brangesnis nei auksas"

SOCIALINIŲ-KŪRYBINIŲ DIRBTUVĖS „KILOWAC 4“

10:00-19:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Vėl vyks jau 4toji kūrybinė laboratorija „Kilowac“, kurios metu profesionalūs menininkai kurs originalius šviestuvus ir šviečiančius meno objektus. Sukurti šviestuvai ir objektai bus dovanojami Šiaulių regiono ir Respublikos organizacijoms – ligoninėms, slaugos namams ir kt. socialinėms įstaigoms. Į dirbtuves pakviesti profesionalūs menininkai: Aurelija Maknytė, Aušra Kleizaitė, Birutė Zokaitytė, Vaiva Kovieraitė Trumpė, Eglė Vertelkaitė, Ričardas Grinius, Ričardas Peleckas, LinasTaraškevičius, Žaneta Jasaitytė, Žilvinas Jagėla.

ŽILVINO JAGĖLOS PARODA "ŠILUMA"

17:00-19:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Trumpas: Žilvinas Jagėla Vilniuje gyvenantis iliustratorius ir muzikantas, kuriantis plakatus, albumų viršelius, animaciją ir visokias kitas grožybes. "ŠILUMOJE” susikoncentruota ties atskirais personažais, satyriškai reprezentuojančiais atostogaujančios Lietuvos vaizdą.

Žilvinas Jagėla ,,ŠILUMA”
Žilvinas Jagėla (1989) - Vilniuje gyvenantis iliustratorius ir muzikantas, kuriantis plakatus, albumų viršelius, animaciją ir visokias kitas grožybes. Paprastai Žilvino iliustracijose dominuoja spalvotos smulkmeniškos chaotiškos marmalynės, tačiau naujoje parodoje ,,ŠILUMA” susikoncentruota ties atskirais personažais, satyriškai reprezentuojančiais atostogaujančios Lietuvos vaizdą. 2020-ųjų vasarą po Lietuvą keliavo visi – ir banditai, ir senukai, ir festivaliniai neformalai. Jų visų keliai kirtosi perpildytose paežerėse, keltuose, pajūrio kavinėse ir didmiesčių centruose supiltuose smėliuose. Dalį parodos eksponatų Žilvinas tiesiog nukopipeistino iš realybės, dalį išgalvojo.
www.facebook.com/zilvinas.jagela
www.instagram.com/zilvinas.jagela.illustration

VILTĖS VITKAUSKAITĖ "7 NUODĖMĖS" PARODA

17:00-19:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Viltė Vitkauskaitė, 18 metų
Piešiu nuo pat mažens, piešdama galiu atskleisti savo pasaulio matymą, savitą grožio suvokimą. Nesiekiu vizualizuoti minčių ar gilių filosofinių apmąstymų, tiesiog sėdu ir piešiu tai kas man tą akimirką yra gražu. Dažniausiai mano vaizduojami personažai atspindi kokią nors nuotaiką, charakterį, įkūnija (ne)žmogiškas savybes. Piešiu įvairiomis technikomis, bet kompiuterinė grafika man yra universaliausia, nes joje sutelpa visos dailės kryptys, ja patogu dalintis skaitmeninėje erdvėje.

Na, kas yra matęs ir vis dar žiūri japonišką animaciją, Viltės paroda pats tas

GABIJOS KORSAKAITĖS DARBŲ PARODA

17:00-19:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Tamsiojo meno atstovė Gabija Korsakaitė "GlassOfB33r" yra grafikė. Jos iliustracijos yra tamsios tematikos, jose tyrinėjamos filosofinės idėjos, fantastika ir makabriškos scenos. Kūriniuose atkreipiamas dėmesys į detales, juodos ir baltos spalvų dvilypumą.

XVIII TARPTAUTINIO CHAIMO FRENKELIO VILOS VASAROS FESTIVALIO UŽDARYMAS

18:00, Chaimo Frenkelio vilos parkas (Vilniaus g. 74)

RUGPJŪČIO 26 D. 18 VAL. FESTIVALIO UŽDARYMO KONCERTASLietuvos valstybinis simfoninis orkestras, Justina Gringytė (mecosopranas)Dirigentas Robertas ŠervenikasBilietus įsigyti galima „TICKET MARKET“ ir Chaimo Frenkelio vilos kasoje.

TINKLINIS NAKTYSE 2021

22:00-00:00, prie tvenkinio Prūdelis

Tinklinis naktį Šiauliuose!
KAS: jau penktus metus iš eilės naktinės paplūdimio tinklinio varžybos 3x3.
KADA: rugpjūčio 25-26 dienomis nuo 22 val.
KUR: Šiauliuose prie tvenkinio Prūdelis.
REGISTRACIJA: Kviečiame registruotis trijų žmonių komandą, komandos sudėtyje turi būti ne mažiau nei viena moteris. Kilus klausimams skambinkite telefonu 8 612 07080

ŠOKIO IR MUZIKOS SPEKTAKLIS "METŲ LAIKAI"

20:00-21:00, Šiaulių kultūros centras (Aušros al. 31)

Šiaulių naktys 2021 pristato
METŲ LAIKAI
ŠOKIO IR MUZIKOS SPEKTAKLIS
Choreografė: Agnija Šeiko
Atlikėjai: Aleksas Mažonas, Benas Šarka, Marius Pinigis / Mantas Černeckas, Beata Molytė ir
Klaipėdos violončelių kvartetas: Mindaugas Bačkus, Gleb Pyšniak, Jurgis Karbauskas, Karolis Vaičiulis
Programa: Antonio Vivaldi „Metų laikai“ (versija keturioms violončelėms)
Kostiumai: Lina Andriukonė
Šviesos: Povilas Laurinaitis
Ko-produkcija: Šeiko šokio teatras ir Klaipėdos koncertų salė
Premjera: 2017 m. gegužės 4 d. Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis
Spektaklis buvo pristatytas įvairiose erdvėse ir festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, pvz.: Suzanne Dellal Centre Tel Avive, Izraelis, Tarptautiniame teatrų festivalyje „TheAtrium“, Tarptautiniame Klaipėdos violončelės festivalyje, “Kultūros naktyje” Vilniuje, Šiuolaikinės muzikos festivalyje Raseiniuose ir kt.
Choreografės Agnijos Šeiko meistriškai sustyguotas spektaklis – netikėta skirtingų atlikėjų šokio ir keturių violončelistų gyvai atliekamos muzikos harmonija. Keturių meninių asmenybių – balerinos Beatos Molytės, mimo Alekso Mažono, šiuolaikinio šokio atlikėjo Mariaus Pinigio (arba Manto Černecko) ir teatro šamano Beno Šarkos – pasirodymas – tarsi keturios visatos stichijos, vedamos keturių violončelių skambesio per skirtingus metų laikus.
Vienas populiariausių klasikinių kūrinių – Antonio Vivaldi opusas – dekonstruojamas pagal choreografines idėjas ir suskamba itin netikėtai ir šiuolaikiškai.
Spektaklio treileris: https://vimeo.com/261822807
Bilietai pagerbti būsimas 11-tas Šiaulių naktis ir menininkus, kurie per pandemiją NUKENTĖJO – 11.11Eur
Bilietų kiekis ribotas
Renginio trukmė 1 val.
Turėti: gėlių, rankas plojimams, dovanų iš aukso ir deimantų
Aprangos kodas: Postapokaliptiniai Šiauliai
Pirmenybė: turintiems 2 covid-19 skiepus arba persirgusiems, ar su EU covid pasu
Bilietai: https://www.ticketmarket.lt/.../seiko-sokio-spektaklis...

ALBERT POCEJ PORTRETAS. KODĖL TOKS?

19:00-21:00, Fotografijos muziejaus stogas (Vilniaus g. 140)

Yra šansas išgirsti tiesą apie būsimą gerą portretą iš meistro lūpų, gal net paskutinis šansas... https://www.facebook.com/albert.pocej

NAKTŲ KINS "SISTEMA"

20:00-21:30 ir 22:00-23:30, P. Višinskio aikštė (Vilniaus g. 130)

Programoje "KULTŪROS PASAS" – filmas SISTEMA
Seansų metu mokiniai turės galimybę lankytis jų mokymo įstaigoje įkurtame improvizuotame kino teatre. Jų lauks Lietuviško pilno metro, vaidybinio filmo SISTEMA peržiūra. Diskusijose po seansų moksleiviai susitinks su filmo kūrėjais, mokysis analizuoti, reikšti mintis, diskutuoti, suprasti ir įvardinti tai, kas yra kūrybiškumas.

"ŠIAULIAI GYVAI" KLIPŲ PERŽIŪRA

21:30-22:00, P. Višinskio aikštė (Vilniaus g. 130)

„Šiauliai gyvai“ projektas jungia muzikos entuziastus, kurie jau daugiau nei septynerius metus stebi ir fiksuoja muzikinį Šiaulių regiono gyvenimą bei visuomenei pristato garsių ir dar tik pradedančių Šiaulių atlikėjų kūrybą. „Šiauliai gyvai“ komanda kviečia jaunimą muzikuoti bei filmuoja muzikinius vaizdo klipus. Dešimtys nufilmuotų muzikinių vaizdo įrašų šiandien sudaro unikalų regiono muzikos archyvą, atspindintį pastarojo dešimtmečio Šiaulių apskrities muzikinį veidą.

SARKAZMO TYRIMAI #3

22:00-23:30, Šiaulių valstybinis dramos teatras (Tilžės g. 155)

Šiaulių naktys pristato
Rugpjūčio 26d. 22 val. Šiaulių dramos teatras
Legendiniai Orestas ir Džilda Vaigauskai atvyksta į Šiaulius tirtis #sarkazmotyrimai03
Šiaulių dramos teatre įvyks „Sarkazmo tyrimai" su legendine, tvirčiausia ir žavingiausia Lietuvos šeima, Džilda ir Orestu Vaigauskais (aktoriai Ineta Stasiulytė ir Aistis Mickevičius) Išgarsėję savo gaivališku ir sovietmečio nostalgiją pašiepiančiu humoru, Orestas ir Džilda Vaigauskai tapo tikra Lietuvos šou pasaulio sensacija ir publikos numylėtiniais. Ši paslaptinga, bet iki paskutinio siūlo atvira pora save pristato taip:
,,Esame Orestas ir Džilda Vaigauskai, legendiniai estrados solistai iš Kauno. Vedę jau šimtą metų. 35 metus scenoje praleidom! Kas gi dar tiek scenoje yra išbuvę?! Mes tokie bohemiško gyvenimo gurmanai, labai modernūs žmonės, ne kokie dundukai, nematę telefono su instagramais. Esam nevaržomos seksualinės energijos geros valios ambasadoriai. Taip, be sekso nebūtų mūsų visų."
Kiekvienas šios poros pasirodymas viešumoje tampa humoro ir juoko iki ašarų fiesta, tad ir ,,Sarkazmo tyrimuose" netrūks juoko ir improvizacijų. Orestą ir Džildą kalbins TV laidų vedėja žurnalistė Ligita Juknevičiūtė.
Bilietai pagerbti 11-tas Šiaulių naktis – 11.11Eur
Bilietų kiekis ribotas
Scenografija: padedant Vilmers
Renginys filmuojamas, todėl galite atvykti ir su meilužiais
Turėti: gėlių ir kitų dovanų, kvepalai „Krasnaja Moskva“
Aprangos kodas: Postapokaliptiniai Šiauliai
Pirmenybė: turintiems 2 covid-19 skiepus arba persirgusiems, ar su EU covid pasu
Bilietai: https://www.ticketmarket.lt/.../sarkazmo-tyrimai-3...

PRAMOGŲ IR PASILINKSMINIMŲ PARKE „ŽAIDYNĖS IŠLIKUSIEMS“

12:00, Tilžės g. 5

Visais laikais žmonės domino žaidimai, kaip kažkas yra pasakęs žmonėms reikia duonos ir žaidimų, kadangi duonos nedaug beliko, siulom Jums visą krūvą žaidimų, tokių kaip: Apokalipsės arklių varžybos, Įtampos zona, Išlikimo bokštas, Pabaisiukių labirintas ir t.t.
Postapokaliptiniuose Šiauliuose Prisikėlimo aikštėje daugiau kaip 1000 kv2 užimančiame Pramogų ir pasilinksminimų parke „Žaidynės išlikusiems“ pabandykit išlikti.

PROF. GINTAUTAS MAŽEIKIS IR POSTAPOKALIPTINIAI ŠIAULIAI: DISKUSIJA NE TIK SU ARCHITEKTAIS

17:00-19:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Ateičių pabaiga: pasipriešinimas divergentams ir progresoriams

SUSITIKIMAS SU TAPYTOJU ANDRIUMI MAKAREVIČIUMI

16:00-17:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Kaip pasirinkti kryptį ir objektą tapyboje? Kokių klaidų nedaryti arba jas daryti tobulai...