top of page

TREČIADIENIS (08.25)

R.DAILIDĖS FOTOGRAFIJOS PARODA "GYVENIMAS DŽIAZE"

Buratino langai (Vilniaus g. 237)

40 geriausių viso gyvenimo darbų, kurtų beveik 50 metų.

GRAFFITI "VANDUO BRANGESNIS NEI AUKSAS". MENININKAS KAROLIS GRUBIS

Aušros al. 27

Postapokalipsė - tai laikas, kai vandens kaina brangesnė už auksą, saugus užuovėjis tampa laikinais namais. Visa tai mus veda prie išgyvenimo instinktų. Piešinyje vaizduojamas jaunuolis, filtruojantis rastus vandens likučius. Tikėdamasis, jog galės numalšinti savo troškulį ir neapsinuodyti. Nes po apokalipsės giluminiai vandenys buvo užteršti negrįžtamai. Už jo vaizduojamas senas namas, tai gražus prisiminimas į saugius namus, ko jis dabar nebeturi, spalvos - raudona simbolizuoja gyvybę, mėlyna - vandenį, o geltona viršuje - tai viltis, su kuria kiekviena diena keliamės. Viltis, jog sutiksime kitus išgyvenusius Šiauliečius ir galėsime pasidalinti išgyvenimo istorijomis. Kūrinio pavadinimas: "Vanduo brangesnis nei auksas"

SOCIALINIŲ-KŪRYBINIŲ DIRBTUVĖS „KILOWAC 4“

10:00-19:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Vėl vyks jau 4toji kūrybinė laboratorija „Kilowac“, kurios metu profesionalūs menininkai kurs originalius šviestuvus ir šviečiančius meno objektus. Sukurti šviestuvai ir objektai bus dovanojami Šiaulių regiono ir Respublikos organizacijoms – ligoninėms, slaugos namams ir kt. socialinėms įstaigoms. Į dirbtuves pakviesti profesionalūs menininkai: Aurelija Maknytė, Aušra Kleizaitė, Birutė Zokaitytė, Vaiva Kovieraitė Trumpė, Eglė Vertelkaitė, Ričardas Grinius, Ričardas Peleckas, LinasTaraškevičius, Žaneta Jasaitytė, Žilvinas Jagėla.

ŽILVINO JAGĖLOS PARODA "ŠILUMA"

17:00-19:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Trumpas: Žilvinas Jagėla Vilniuje gyvenantis iliustratorius ir muzikantas, kuriantis plakatus, albumų viršelius, animaciją ir visokias kitas grožybes. "ŠILUMOJE” susikoncentruota ties atskirais personažais, satyriškai reprezentuojančiais atostogaujančios Lietuvos vaizdą.

Žilvinas Jagėla ,,ŠILUMA”
Žilvinas Jagėla (1989) - Vilniuje gyvenantis iliustratorius ir muzikantas, kuriantis plakatus, albumų viršelius, animaciją ir visokias kitas grožybes. Paprastai Žilvino iliustracijose dominuoja spalvotos smulkmeniškos chaotiškos marmalynės, tačiau naujoje parodoje ,,ŠILUMA” susikoncentruota ties atskirais personažais, satyriškai reprezentuojančiais atostogaujančios Lietuvos vaizdą. 2020-ųjų vasarą po Lietuvą keliavo visi – ir banditai, ir senukai, ir festivaliniai neformalai. Jų visų keliai kirtosi perpildytose paežerėse, keltuose, pajūrio kavinėse ir didmiesčių centruose supiltuose smėliuose. Dalį parodos eksponatų Žilvinas tiesiog nukopipeistino iš realybės, dalį išgalvojo.
www.facebook.com/zilvinas.jagela
www.instagram.com/zilvinas.jagela.illustration

EKSKURSIJA SU KULTINIU ŠIAULIEČIU VILNIUJE DONATU "DYGLIU" JOKUBAIČIU "ŠIAULIŲ NAUJIENOS-ŠIAULIŲ KRAŠTE"

17:00, Šiauliai

Įvykiai vykę Šiauliuose prieš 30 metų jau pamiršti, tačiau liko laikraščių puslapiuose. Kviečiu pakeliauti laiku, kuris buvo labai keistas, nesušukuotas, bet kitokio neturėjome. Parakinėkime razinkas iš Šiaulių kekso. Registracija el. paštu: jusugidas1@gmail.com, kaina: 6 Eur

TINKLINIS NAKTYSE 2021

22:00-00:00, prie tvenkinio Prūdelis

Tinklinis naktį Šiauliuose!
KAS: jau penktus metus iš eilės naktinės paplūdimio tinklinio varžybos 3x3.
KADA: rugpjūčio 25-26 dienomis nuo 22 val.
KUR: Šiauliuose prie tvenkinio Prūdelis.
REGISTRACIJA: Kviečiame registruotis trijų žmonių komandą, komandos sudėtyje turi būti ne mažiau nei viena moteris. Kilus klausimams skambinkite telefonu 8 612 07080

BURIAVIMO SPORTO ŠAKOS PRISTATYMAS.

18:00, Talkšos ežero pakrantė

Buriavimo sporto šakos pristatymas, šalia geležinės lapės Talkšos pakrantėje. Dvi jaunos išgyvenimo specialistės vandenyje po burėmis turi savo šūkį - Gero vėjo! Ir jo laikosi. Pasiryžusios tiek teoriškai tiek praktiškai išduoti visas buriavimo paslaptis. Po apokalipsės visiems reikės buriuoti. Tai gali Jums padėti išgyventi :)

"ŠIAULIŲ BOČIAI" VS "ŽAŽUMBRIO SLIBINAI" IR POETAS ŽILVINAS PRANAS SMALSKAS

19:00-21:00, Fotografijos muziejaus stogas (Vilniaus g. 140)

Šiaulių bočiai. Anykštėnų kolektyvas "Žažumbrio slibinai". Kultūringos muzikantų kautynės. Kolektyvą subūrė šviesios atminties režisieriai Vytautas Jonas Germanavičius ir Galina Germanavičienė 2005 metais.  Pagrindinis užsiėmimas puldinėti traukinius ir linksminti turistus prie Siaurojo geležinkelio.

NAKTŲ KINS "LITHUANIA SHORTS"

20:00--21:20 ir 22:00-23:20, P. Višinskio aikštė (Vilniaus g. 130)

Trumpametražių filmų programa "Lithuania shorts"

"ŠIAULIAI GYVAI" KLIPŲ PERŽIŪRA

21:20-22:00, P. Višinskio aikštė (Vilniaus g. 130)

„Šiauliai gyvai“ projektas jungia muzikos entuziastus, kurie jau daugiau nei septynerius metus stebi ir fiksuoja muzikinį Šiaulių regiono gyvenimą bei visuomenei pristato garsių ir dar tik pradedančių Šiaulių atlikėjų kūrybą. „Šiauliai gyvai“ komanda kviečia jaunimą muzikuoti bei filmuoja muzikinius vaizdo klipus. Dešimtys nufilmuotų muzikinių vaizdo įrašų šiandien sudaro unikalų regiono muzikos archyvą, atspindintį pastarojo dešimtmečio Šiaulių apskrities muzikinį veidą.

FOTOGRAFO RIČARDO NORVILOS PARODOS "21 ŽVILGSNIS Į SIENĄ" PRISTATYMAS

19:00, Fotografijos muziejaus stogas (Vilniaus g. 140)

Parodoje eksponuojamos Ričardo Norvilos fotografijos ir jų pagrindu sukurtos muzikinės kompozicijos. Kompozitorius: Šviesa / Tamsa Fotografijos, aranžuotės, prodiuseris: Richardas Norvila Atlieka: „The New Oslo Losers Trio“ Montažas: Tomas Andrijauskas. Ričardas Norvila (g. 1961 m., Šiauliuose) šiuo metu Maskvoje gyvenantis ir kuriantis nepriklausomas kompozitorius, filosofas, alchemikas.
Maskvos valstybiniame M. Lomonosovo universitete baigė psichologijos studijas, apgynė filosofijos daktaro disertaciją. 1992–1998 m. studijavo psichoanalizę K. G. Jungo analitinės psichologijos ir psichoterapijos  institute Ciuriche (Šveicarija). Šiuo metu užsiima radikaliais filosofijos, psichologijos ir meno sričių tyrimais.

RUMSHK LAUREATŲ APDOVANOJIMAI.

18:00-00:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Daugiau informacijos www.rumshk.lt

VILTĖS VITKAUSKAITĖ "7 NUODĖMĖS" PARODOS ATIDARYMAS

17:00-19:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Viltė Vitkauskaitė, 18 metų
Piešiu nuo pat mažens, piešdama galiu atskleisti savo pasaulio matymą, savitą grožio suvokimą. Nesiekiu vizualizuoti minčių ar gilių filosofinių apmąstymų, tiesiog sėdu ir piešiu tai kas man tą akimirką yra gražu. Dažniausiai mano vaizduojami personažai atspindi kokią nors nuotaiką, charakterį, įkūnija (ne)žmogiškas savybes. Piešiu įvairiomis technikomis, bet kompiuterinė grafika man yra universaliausia, nes joje sutelpa visos dailės kryptys, ja patogu dalintis skaitmeninėje erdvėje.

Na, kas yra matęs ir vis dar žiūri japonišką animaciją, Viltės paroda pats tas

GABIJOS KORSAKAITĖS DARBŲ PARODOS ATIDARYMAS

17:00-19:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Tamsiojo meno atstovė Gabija Korsakaitė "GlassOfB33r" yra grafikė. Jos iliustracijos yra tamsios tematikos, jose tyrinėjamos filosofinės idėjos, fantastika ir makabriškos scenos. Kūriniuose atkreipiamas dėmesys į detales, juodos ir baltos spalvų dvilypumą.

GINTO GASCEVIČIAUS MEISTRIŠKUMO PAMOKA

16:00-17:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Mano muzikos instrumentai. Vidiniai ir išoriniai Rugpjūčio 25 dieną vyks Gintauto Gascevičiaus meistriškumo pamoka apie jo performansuose naudojamus muzikos instrumentus ir skambančius objektus. Gintas žadėjo pademonstruoti jų panaudojimo galimybes ir skambesio įpatumus. Kita tema, vidiniai instrumentai. Bus pasakojama apie pojūčius, kalibravimą, dėmesio fokusavimą ir kitus vidinius instrumentus, leidžiančius pasiekti norimų rezultatų dirbant su išoriniais muzikos instrumentais.

ANDRIUS MAKAREVIČIUS IŠ NEBAIGTOS SERIJOS "BŪSIMŲJŲ POSTAPOKALIPTINIŲ RINKIMŲ KANDIDATŲ PORTRETAI IR VEIKLOS" PARODA

16:00-17:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Dailininkas ir pedagogas Andrius Makarevičius (38 m.) Vilniaus stoties rajono metraštininko vardą įgijo dėl savo paveikslų – siurrealistinių fantasmagoriškų pasakojimų apie miesto dalį, į kurią kadaise bijodavo ir koją įkelti. Akylu stebėtoju ir šio rajono gyvenimo dalyviu Andrius tapo ne tik jausdamas ir patirdamas aplinką, bet ir perteikdamas drobėje vidinius savo pasąmonės srautus, o sutinkamus marozus, hipsterius, balandžius paversdamas savo meno kūrinių personažais. Dabar, postapokaliptiniu laikotarpiu, tie personažai gali tapti ir miestų vadais. Susipažinkime :)

08.25: Activities
bottom of page