top of page

ANTRADIENIS (08.24)

R.DAILIDĖS FOTOGRAFIJOS PARODA "GYVENIMAS DŽIAZE"

Buratino langai (Vilniaus g. 237)

40 geriausių viso gyvenimo darbų, kurtų beveik 50 metų.

GRAFFITI "VANDUO BRANGESNIS NEI AUKSAS". MENININKAS KAROLIS GRUBIS

Aušros al. 27

Postapokalipsė - tai laikas, kai vandens kaina brangesnė už auksą, saugus užuovėjis tampa laikinais namais. Visa tai mus veda prie išgyvenimo instinktų. Piešinyje vaizduojamas jaunuolis, filtruojantis rastus vandens likučius. Tikėdamasis, jog galės numalšinti savo troškulį ir neapsinuodyti. Nes po apokalipsės giluminiai vandenys buvo užteršti negrįžtamai. Už jo vaizduojamas senas namas, tai gražus prisiminimas į saugius namus, ko jis dabar nebeturi, spalvos - raudona simbolizuoja gyvybę, mėlyna - vandenį, o geltona viršuje - tai viltis, su kuria kiekviena diena keliamės. Viltis, jog sutiksime kitus išgyvenusius Šiauliečius ir galėsime pasidalinti išgyvenimo istorijomis. Kūrinio pavadinimas: "Vanduo brangesnis nei auksas"

SOCIALINIŲ-KŪRYBINIŲ DIRBTUVĖS „KILOWAC 4“

10:00-19:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Vėl vyks jau 4toji kūrybinė laboratorija „Kilowac“, kurios metu profesionalūs menininkai kurs originalius šviestuvus ir šviečiančius meno objektus. Sukurti šviestuvai ir objektai bus dovanojami Šiaulių regiono ir Respublikos organizacijoms – ligoninėms, slaugos namams ir kt. socialinėms įstaigoms. Į dirbtuves pakviesti profesionalūs menininkai: Aurelija Maknytė, Aušra Kleizaitė, Birutė Zokaitytė, Vaiva Kovieraitė Trumpė, Eglė Vertelkaitė, Ričardas Grinius, Ričardas Peleckas, LinasTaraškevičius, Žaneta Jasaitytė, Žilvinas Jagėla.

ŽILVINO JAGĖLOS PARODA "ŠILUMA"

17:00-19:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Trumpas: Žilvinas Jagėla Vilniuje gyvenantis iliustratorius ir muzikantas, kuriantis plakatus, albumų viršelius, animaciją ir visokias kitas grožybes. "ŠILUMOJE” susikoncentruota ties atskirais personažais, satyriškai reprezentuojančiais atostogaujančios Lietuvos vaizdą.

Žilvinas Jagėla ,,ŠILUMA”
Žilvinas Jagėla (1989) - Vilniuje gyvenantis iliustratorius ir muzikantas, kuriantis plakatus, albumų viršelius, animaciją ir visokias kitas grožybes. Paprastai Žilvino iliustracijose dominuoja spalvotos smulkmeniškos chaotiškos marmalynės, tačiau naujoje parodoje ,,ŠILUMA” susikoncentruota ties atskirais personažais, satyriškai reprezentuojančiais atostogaujančios Lietuvos vaizdą. 2020-ųjų vasarą po Lietuvą keliavo visi – ir banditai, ir senukai, ir festivaliniai neformalai. Jų visų keliai kirtosi perpildytose paežerėse, keltuose, pajūrio kavinėse ir didmiesčių centruose supiltuose smėliuose. Dalį parodos eksponatų Žilvinas tiesiog nukopipeistino iš realybės, dalį išgalvojo.
www.facebook.com/zilvinas.jagela
www.instagram.com/zilvinas.jagela.illustration

EKSKURSIJA SU KULTINIU ŠIAULIEČIU VILNIUJE DONATU "DYGLIU" JOKUBAIČIU "ŠIAULIŲ NAUJIENOS-ŠIAULIŲ KRAŠTE"

17:00, Šiauliai

Įvykiai vykę Šiauliuose prieš 30 metų jau pamiršti, tačiau liko laikraščių puslapiuose. Kviečiu pakeliauti laiku, kuris buvo labai keistas, nesušukuotas, bet kitokio neturėjome. Parakinėkime razinkas iš Šiaulių kekso. Registracija el. paštu: jusugidas1@gmail.com, kaina: 6 Eur

VAIVOS KOVERAITĖS - TRUMPĖS MOKYMAI

18:00-20:00, Zubovų rūmai (Aušros al.50)

Eksperimentinė grafika su transfer technologija. Vaizdinio perkėlimas ant kito paviršiaus pasitelkiant skiediklius. Dirbtuvės vyksta be registracijos, kas ateina anksčiau, kas vėliau, užtrunka, kiek gali ir nori.

BURIAVIMO SPORTO ŠAKOS PRISTATYMAS.

18:00, Talkšos ežero pakrantė

Buriavimo sporto šakos pristatymas, šalia geležinės lapės Talkšos pakrantėje. Dvi jaunos išgyvenimo specialistės vandenyje po burėmis turi savo šūkį - Gero vėjo! Ir jo laikosi. Pasiryžusios tiek teoriškai tiek praktiškai išduoti visas buriavimo paslaptis. Po apokalipsės visiems reikės buriuoti. Tai gali Jums padėti išgyventi :)

"ŠIAULIŲ BOČIAI" VS "ŽAŽUMBRIO SLIBINAI" IR POETAS ŽILVINAS PRANAS SMALSKAS

19:00-21:00, Fotografijos muziejaus stogas (Vilniaus g. 140)

Šiaulių bočiai. Anykštėnų kolektyvas "Žažumbrio slibinai". Kultūringos muzikantų kautynės. Kolektyvą subūrė šviesios atminties režisieriai Vytautas Jonas Germanavičius ir Galina Germanavičienė 2005 metais.  Pagrindinis užsiėmimas puldinėti traukinius ir linksminti turistus prie Siaurojo geležinkelio.

NAKTŲ KINS "PILIS"

20:00--21:40 ir 22:00-23:40, P. Višinskio aikštė (Vilniaus g. 130)

Paauglė Monika, jos mama Jolanta bei sunkia demencija serganti močiutė stengiasi įsitvirtinti Dubline. Profesionali pianistė Jolanta dirba žuvų fabrike, tačiau kartais koncertuoja lietuvių bendruomenės renginiuose kartu su nuostabų balsą turinčia dukra. Sykį joms nusišypso sėkmė – jas pakviečia koncertuoti ištaigingoje pilyje. Tačiau kelionei trūksta pinigų. Nevilties apimta Monika ryžtasi beprotiškam poelgiui, kad tik galėtų išpildyti savo gyvenimo svajonę. N-13

"ŠIAULIAI GYVAI" KLIPŲ PERŽIŪRA

21:40-22:00, P. Višinskio aikštė (Vilniaus g. 130)

„Šiauliai gyvai“ projektas jungia muzikos entuziastus, kurie jau daugiau nei septynerius metus stebi ir fiksuoja muzikinį Šiaulių regiono gyvenimą bei visuomenei pristato garsių ir dar tik pradedančių Šiaulių atlikėjų kūrybą. „Šiauliai gyvai“ komanda kviečia jaunimą muzikuoti bei filmuoja muzikinius vaizdo klipus. Dešimtys nufilmuotų muzikinių vaizdo įrašų šiandien sudaro unikalų regiono muzikos archyvą, atspindintį pastarojo dešimtmečio Šiaulių apskrities muzikinį veidą.

NE TAI TAIP: ALEKSANDRAS MAKEJEVAS IR EDMUNDAS MALŪKAS

21:00-22:00, Šiaulių kultūros centras (Aušros al. 31)

Šiaulių naktys pristato
Rugpjūčio 24d. 21 val. Šiaulių Kultūros centras
Legendiniai rašytojai ir menininkai Aleksandras Makejevas ir Edmundas Malūkas atvyksta į Šiaulius pasitikrinti, kuris iš jų „kietesnis“ naujo formato renginyje #netaitaip01.

Šiaulių KC įvyks naujo žanro renginys „NeTaiTaip“, kur galynėsis rašytojai, o jiems padės ir trukdys, che che che, muzikantai bei moderatorius/kvantinisdefibliriatorius/vedėjas. Juo bus legendinė Šiaulių ir Visos Lietuvos TV laidų vedėja bei panikė, o gal net ir pankė Ligita Juknevičiūtė.
Ką gi veiks renginyje žymūs ir garbūs rašytojai Aleksandras Makejevas ir Edmundas Malūkas? Prisistatys, papasakos, kaip jie tapo tokiais populiariais ir skaitomais beigi klausomais, ir kaip patys vertina ne tik savo, bet ir vienas kito kūrybą, turės rimtų ir juokingų kūrybinių užduočių, kurios atskleis, ką mūsų herojai sugeba ekstremaliomis sąlygomis. Pvz, kaip jie patys perrašytų vienas kito kūrinius??? Nepražiopsokite unikalios progos savo akimis pamatyti legendinius rašytojus, įdomiai praleisti vakarą ir paklausyti geros muzikos, nes gros Nika Ganga.
Nika Ganga savo muzikinę karjerą pradėjo skindamasi kelią įvairiuose muzikiniuose projektuose – „Lietuvos balsas“, „X faktorius“, kur 2017-tųjų metų finale atlikėja užėmė 2-tąją vietą. Išleidusi savo pirmuosius singlus jau 2019-taisiais, tik 2021 metų pavasarį atlikėja subūrė instrumentinę grupę. Dauguma grupės narių jau ilgus metus groja scenoje su klausytojams gerai pažįstamomis grupėmis, tokiomis kaip „Sirupas“, „Be U“, „Robaksai“, „Strings of the Earth Orchestra“ ir kt., todėl išgirdę atlikėjos vokalą, be didesnių diskusijų kiekvienas grupės narys sutiko bei įnešė savo žavesio į Nika Ganga kuriamas dainas.
Grupės kūriniai turi džiazo muzikai būdingų solinės muzikos impovizacijos linijų, yra prisotinti sodraus vokalo bei elektroninės muzikos elementų, nukeliančių į RnB muzikos skambesio sentimentus. Visas šis derinys įgauna savitą stilių, kurį kartą išgirdę gyvai, vėliau tikrai su niekuo nesumaišysite.
Grupės sudėtis: Nika Ganga - vokalas, Matas Ričkus - gitara, Martynas Stoškus - perkusija, Evaldas Mockus - bosinė gitara, Roberta Kalinauskaitė - pritariamasis vokalas.

Bilietai pagerbti būsimas 12-tas Šiaulių naktis – 12.12Eur
Bilietų kiekis ribotas
Veiks mini parduotuvė, kur bus platinami rašytojų kūriniai ir muzikos laikmenos
Renginio trukmė apie 2 val.
Neužmirškite savo arkliams palikti avižų
Bilietai: https://www.ticketmarket.lt/lt/renginys/makejevas-malukas-netaitaip-siauliu-naktys-bilietai-20210824

08.24: Activities
bottom of page