top of page

TREČIADIENIS (08.21)

1074938_402094853230413_488759691_o.jpg

KILOWAC'2 KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

10.00 - 18.00, Zubovų rūmai, Aušros al. 50

Rugpjūčio 19-24 dienomis meninės, kultūrinės „Šiaulių naktų“ dirbtuvės KILOWAC vyks ypatingoje vietoje, buvusiame ŠU Menų fakultete, grafų Zubovų rūmuose. KILOWAC dirbtuvėse susitinka tie, kurie jose beveik nesusitinka – verslininkai ir menininkai. Socialiai atsakingi verslai – šviesos elementais ir elektronikos detalėmis iš viso pasaulio prekiaujanti UAB „Lemona“, ant audinių ir paviršių piešinius spausdinantis UAB „Branduolinis“, taip pat UAB „Neaustima“, UAB „Šiaurės Tekstilė“, UAB „Interscallit“ ir UAB „Artilux“, UAB „Vilmers“, UAB „March design studio“ – tieks medžiagas ir paslaugas menininkams, o šie kurs šviečiančius projektus. Pernai sėkmingai startavęs, visuomenės ir menininkų dėmesio sulaukęs KILOWAC šiemet pasikvietė 14 menininkų, kūrėjų iš visos Lietuvos: Tomą Jasiulį, Rimvidą Stankevičių, Darių Linkevičių, Martyną Olšauską, Marių Abramavičių, Paulių Rūką, Liną Taraškevičių, Adomą Žudį, Dalią Mikonytę, Redą ir Arūną Uogintus, Paulių Arlauską, Mildą Simanavičiūtę, Viktorą Gundajevą. Jie kurs originalius šviečiančius objektus, kuriuos vėliau padovanosime Lietuvos socialinėms įstaigoms – ligoninėms, senelių namams, neįgaliųjų centrams ir kt. Juk šviesos objektai šiose įstaigose gali sukurti skaidresnę nuotaiką, tinkamas apšvietimas gali pabrėžti erdvių architektūrines detales ar sukurti naujus akcentus. KILOWAC dirbtuvėse sukurtų projektų nuolatinę ekspozicinę vietą spręs „Šiaulių naktų“ organizatoriai, menininkus remiančios organizacijos. Menininkai iki kūrybinių dirbtuvių pradžios pateiks eskizus, derins jų įgyvendinimo galimybes su organizatoriais ir kuratoriumi. Kūrybines dirbtuves stebėti galės visi miestiečiai ir miesto svečiai, jos bus viešos ir atviros, o kūrėjams padės meno specialybių studentai. Rugpjūčio 23 d. vakare vyks sukurtų meno objektų ir šviestuvų pristatymas – paroda. O festivalio „Šiauliai Jazz‘2019“ scenoje šalia Kaštonų alėjos, kurios pasirodymus tiesiogiai trasnliuos LRT portalas, menininkai bus apdovanoti atminimo dovanomis.

67332833_1266453413533283_90203692522631

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS "NAKTINIAI"

18:00 - 21:00, 121 studija (Tilžės g. 168-1)

Kviečiam siuvimą mėgstančias mergikes ir bobikes į kūrybines vintažinių naktinių dirbtuvikes. Kursim, siūsim, dekoruosim ir pačios visiems pademonstruosim !

69164039_1095704517287793_70597812392925

PHIL VON VS. GINTAS GASCEVICIUS

21:00 - 21:45, Šiaulių valstybinis dramos teatras, mažoji salė

Dviejų menininkų, prancūzo ir lietuvio darbas, jungiantis flamenko šokį, perkusinę ir elekroninę muziką, teatro ir performanso elementus. Tai skirtingų pasaulių, skirtingų patirčių jungtis, pareikalavusi iš autorių gilaus savo kraštų istorinės, muzikinės ir judesio kultūros tradicijų pažinimo. Per trisdešimtį kūrybinės veiklos metų prancūzų kompozitorius, šokėjas ir aktorius Phil Von savo darbus žiūrovams yra pristatęs įvairiausiose teatrų bei koncertų rūmų scenose ir netikėtose erdvėse Europoje ir už jos ribų. Muziko vardas yra taip pat siejamas su klasikinio flamenko šokiu ir su savita „elektro-flamenko” technika, kurios stilių Phil Von sukūrė ir išplėtojo devintajame dešimtmetyje. Elektroninę Phil Vono muziką pasitelkia įvairiausios šokio bei teatro grupės bei filmų kūrėjai visame pasaulyje. Meninio projekto autorius, būgnų, perkusijos meistras Gintautas Gascevičius daugeliui žinomas kaip legendinės grupės Bix narys. Gintautas Gascevičius yra daugelio muzikinių projektų dalyvis, spektaklių, garso takelių autorius, kuriantis be standartų ir nuolat stebinantis klausytojus netikėtomis mušamųjų, vokalo, vaizdinių konceptualizacijomis. Ryškiu individualiu braižu išsiskiriantis kūrėjas meno pasaulyje vertinamas kaip ypač originalus muzikinių performansų kūrėjas ir atlikėjas. G. Gascevičiaus solinis albumas „FonoGrafijos“ įvertintas, kaip vienas konceptualiausių 2017 m. išleistų albumų. 2018 metais išleistas darbas – CD albumas „Varava“. Čia autorius daug dėmesio skyrė erdvės, kaip muzikos instrumento, organiškame buvime idėjų, poskonių, įtakų pynėje. Vietomis sąmoningai vengiama sterilumo, žengiama už profesionalumo ribų, audžiant muzikinį audinį, nevengiama suskambėti neįprastai. Jo muzika kuriami pasauliai labai vizualūs. Tai tikras garsų teatras. Tai naršymas po neatrastus pasaulius, nepažintos teritorijos landšaftų tyrinėjimas ir jų topografinis žymėjimas. Naudojant originalius garsus, mus supančią aplinką galima suvokti giliau, netikėčiau, naujoviškiau. Derindamas kasdienybėje matomus daiktus su muzikos instrumentais, G. Gascevičius išgauna naujų ir negirdėtų skambesių. Matomumai ir girdimumai tarsi verčia neabejoti visa ko tvarumu. Bet šešėlio šešėliai ir anapusybės ženklai vis praneša apie nepasakomumą, nes tai – ne iš žodžių pasaulio.

67961771_2441209379447954_68577342223632

NAKTINIO TINKLINIO ČEMPIONATAS

22:00 - 00:00, Prūdelio pliažo aikštynas

Ar kada bandei žaisti tinklinį NAKTĮ? Su mini PROŽEKTORIUMI ant galvos? Su šviečiančiu kamuoliu?
KAS: Tradicinės tik Šiauliuose naktinės tinklinio varžybos 3x3.
KADA: rugpjūčio 20-21 dienomis nuo 22 val.
KUR: Šiauliuose prie tvenkinio Prūdelis.
REGISTRACIJA: Kviečiame registruotis trijų žmonių komandą, komandos sudėtyje turi būti ne mažiau kaip viena moteris. Registracija telefonu 8 612 07080, el.paštu gbrazlauskaite@gmail.com (NURODYKITE - komandos narių vardus ir pavardes, komandos pavadinimą, kontaktinio asmens kontaktinį telefoną, iš kokio miesto esate :) )

67559156_658792457953790_841149534384947

TROPHEE (40’)

19:00 - 19:40, Didždvario gimnazijos stadionas (Vilniaus g. 188).

TROFĖJUS Rudi van der Merwe ir Béatrice Graf (Šveicarija) Konceptas: Rudi van der Merwe and Béatrice Graf Choreografija: Rudi van der Merwe Sukurta bendradarbiaujant su Susana Panadés Diaz, Jòzsef Trefeli Atlikėjai: Ivan Blagajcevic, Claire-Marie Ricarte, Rudi van der Merwe Muzikos kūrėja ir atlikėja: Béatrice Graf Bendradarbiavimas kuriant scenografiją: Victor Roy Bendradarbiavimas kuriant kostiumus: Kata Tòth Administravimas: Laure Chapel Prodiuseris: Skree Wolf Koprodiuseris: Festival Antigel Parama: Republic and Canton of Geneva Trukmė: 40 min. „Trofėjus“ – lokacijai specialiai pritaikytas spektaklis, kalbantis medžioklės, užkariavimo ir karinių tradicijų temomis. Trys prabangiomis barokinėmis suknelėmis vilkintys atlikėjai kartu su būgnininke užkariauja erdvę, lyg įsiveržianti armija – su praeities karų šmėklomis, medžioklės laimikiais ir žmonomis-trofėjais. Spektaklis manipuliuoja žiūrovo perspektyvos suvokimu, auditorijos link artėdamas tam tikru atstumu. „Trofėjus“ tyrinėja žmogaus santykius su aplinka, troškimą žymėti teritoriją, valdyti, tramdyti ir išnaudoti. Žmonijai susiduriant su nauju pasaulio vaizdu, formuojasi naujos asmenybės ir brėžiamos naujos mūšio linijos. Koncepto sumanytojas, choreografas ir atlikėjas Rudi van der Merwe gimė ir užaugo Kalvinijoje, Pietų Afrikoje. Stellenbosch universitete studijavo teatrą ir prancūzų kalbą, tuo pat metu užsiimdamas nepriklausoma veikla teatro, šokio ir televizijos srityse. Nuo 2004 m. kaip atlikėjas pasirodo įvairiuose, daugiadiscipliniuose projektuose. Koncepto sumanytoja, muzikos kūrėja ir atlikėja Béatrice Grafas yra menininkė ir įvairių stilių bei konfigūracijų būgnininkė. Nuo 1996 m. ji kuria savo projektus, dažnai naudodama netipinius instrumentus. Nuo solo iki seksteto, nuo improvizacijos iki kompozicijos, nuo svingo iki hardcore’o, nuo akusikos iki elektronikos. Jai juoką kelia tokie riboti dalykai kaip stilistinės konvensijos ir orkestracijos. Daug metų bendradarbiaudama su džiazo, roko, elektroninės muzikos kūrėjais, taip pat su teatru ir šiuolaikinio, multimedijų meno kūrėjais, Béatrice Graf išvystė savo skambesį ir identitetą. Renginys nemokamas. Jo metu bus filmuojama ir fotografuojama. Projekto pasirodymą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

67815299_2351142671821430_92994565750495

NAKTŲ KINS. "GRĄŽINTI NEPRIKLAUSOMYBĘ"

22:00 - 00:00, Didždvario gimnazijos sodelis, Vilniaus g. 188
(iš dešinės pusės kiemelyje), blogu oru „Baltijos“ restorano antrame aukšte, video  salone „Akimirka“.

Olego Šurajevo sugalvota ir Sauliaus Baradinsko režisuota kino komedija, kurią žiūrovams pristatys vieno pagrindinių vaidmenų atlikėjas - aktorius Gediminas Storpirštis. Filmas sukurtas 2018m. Trukmė: 1h 15 min. Apie filmą: Komedija pasakoja linksmą istoriją apie keturis draugus – Basanavičių, Smetoną, Stulginskį ir Klimą – sugrįžusius į Lietuvą po šimto metų. Labiau nei siurblys robotas ir kiti šiuolaikiniai išradimai juos nustebina tai, kad Nepriklausomybės aktas guli ne Vilniuje, o... Berlyne. Ketveriukė pasiryžta jį sugrąžinti ir leidžiasi į nuotykių kupiną kelionę. Nors filmo pavadinimas primena istorinę dramą, čia nerasite nuobodžių datų ir faktų - komedijoje gausu gero humoro, iki skausmo pažįstamų stereotipų ir linksmų, kasdieniškų situacijų. Filmą pristato "Šiaulių naktys".

Driftandgo_logo .png

NAKTINĖS KARTINGŲ VARŽYBOS

21:00 - 23:00, Bačiūnų kartingų trasa (Bačiūnų g.27A)

Rugpjūčio 21d. trečiadienį, vyks NAKTINĖS kartingų varžybos! Varžybų pradžia/registracija - 21val. Startinis mokestis - 20€ Registruotis galite facebook žinute arba telefonu 861035270, registracija būtina. Švęskime Šiaulių naktis drauge!

justdo.jpg

KVAPŲ DIRBTUVĖS JUSTDO STUDIJOJE

18:00-21:00, Višinskio g. 39

Kvapų dirbtuvės JustDo studijoje visą savaitę. Susikurkime asmeninį kvapą Šiaulių naktims. Kvapų gaminimui naudosime natūralius terapinės klasės eterinius aliejus. Kviečiame pasimėgauti kvapais, įvairių žolelių arbata, sušilti prie židinio.

08.21: Activities
bottom of page