PIRMADIENIS (08.19)

kilowac2.jpg

KILOWAC'2 KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

10:00 - 18:00, Zubovų rūmai (Aušros al. 50).

Rugpjūčio 19-24 dienomis meninės, kultūrinės „Šiaulių naktų“ dirbtuvės KILOWAC vyks ypatingoje vietoje, buvusiame ŠU Menų fakultete, grafų Zubovų rūmuose. KILOWAC dirbtuvėse susitinka tie, kurie jose beveik nesusitinka – verslininkai ir menininkai. Socialiai atsakingi verslai – šviesos elementais ir elektronikos detalėmis iš viso pasaulio prekiaujanti UAB „Lemona“, ant audinių ir paviršių piešinius spausdinantis UAB „Branduolinis“, taip pat UAB „Neaustima“, UAB „Šiaurės Tekstilė“, UAB „Interscallit“ ir UAB „Artilux“, UAB „Vilmers“, UAB „March design studio“ – tieks medžiagas ir paslaugas menininkams, o šie kurs šviečiančius projektus. Pernai sėkmingai startavęs, visuomenės ir menininkų dėmesio sulaukęs KILOWAC šiemet pasikvietė 14 menininkų, kūrėjų iš visos Lietuvos: Tomą Jasiulį, Rimvidą Stankevičių, Darių Linkevičių, Martyną Olšauską, Marių Abramavičių, Paulių Rūką, Liną Taraškevičių, Adomą Žudį, Dalią Mikonytę, Redą ir Arūną Uogintus, Paulių Arlauską, Mildą Simanavičiūtę, Viktorą Gundajevą. Jie kurs originalius šviečiančius objektus, kuriuos vėliau padovanosime Lietuvos socialinėms įstaigoms – ligoninėms, senelių namams, neįgaliųjų centrams ir kt. Juk šviesos objektai šiose įstaigose gali sukurti skaidresnę nuotaiką, tinkamas apšvietimas gali pabrėžti erdvių architektūrines detales ar sukurti naujus akcentus. KILOWAC dirbtuvėse sukurtų projektų nuolatinę ekspozicinę vietą spręs „Šiaulių naktų“ organizatoriai, menininkus remiančios organizacijos. Menininkai iki kūrybinių dirbtuvių pradžios pateiks eskizus, derins jų įgyvendinimo galimybes su organizatoriais ir kuratoriumi. Kūrybines dirbtuves stebėti galės visi miestiečiai ir miesto svečiai, jos bus viešos ir atviros, o kūrėjams padės meno specialybių studentai. Rugpjūčio 23 d. vakare vyks sukurtų meno objektų ir šviestuvų pristatymas – paroda. O festivalio „Šiauliai Jazz‘2019“ scenoje šalia Kaštonų alėjos, kurios pasirodymus tiesiogiai trasnliuos LRT portalas, menininkai bus apdovanoti atminimo dovanomis.

1078883_402094086563823_297244220_o.jpg

„ŠIAULIŲ NAKTŲ“ ATIDARYMAS

18:00 - 18:10, Vilniaus g. 213

Tradicinis renginys, pradedantis "Šiaulių naktis". Uogintų performansas ant stogų.

Kilowac.jpg

MENININKŲ SOCIALINĖS KŪRYBINIŲ DIRBTUVIŲ „KILOWAC“ ATIDARYMAS

19.00 - 20:00, Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

Menininkų socialinių kūrybinių dirbtuvių „Kilowac“ atidarymo vakaras.

siauliu-naktys3-autorius-rinat-tarzumano

KVAPŲ DIRBTUVĖS JUSTDO STUDIJOJE

18:00 - 21:00, Višinskio g. 39.

Kvapų dirbtuvės JustDo studijoje visą savaitę. Susikurkime asmeninį kvapą Šiaulių naktims. Kvapų gaminimui naudosime natūralius terapinės klasės eterinius aliejus. Kviečiame pasimėgauti kvapais, įvairių žolelių arbata, sušilti prie židinio.

puslapiui nuobodesnis.jpg

LAIMOS BERŽINYTĖS - GULBINIENĖS FOTOGRAFIJŲ PARODA, PERFORMANSAS, INSTALIACIJA „LACUS“

20:00 - 21:00, Baseinas Delfinas (Ežero g. 11a)

Jaunosios kartos fotografė Laima Beržinytė Gulbinienė ateina į viešas erdves nelaužyti stereotipų ir klišių. Ji ateina jau sulaužiusi savyje privalomas visuotines normas ir vartotojiškus įpročius. O gal niekada ir neturėjusi jų. Visai gali būti, kad ji net ne fotografė, o jausminga visatos stebėtoja, kurią susiaurintas apibrėžimas nublokštų į ankštą vartotojų pasaulį. Šviesoraštis jai – papildomas kalbėjimo būdas. Šalia rašto, degančių akių ir empatijos aplinkai. Komplikuotose, toli gražu ne visada patogiose sau keliamose kūrybinėse užduotyse autorė nebijo eksperimentuoti. Naudojama instrumentika ji siekia "esama" paversti "galima", t.y. režisuojamą sceną transformuoti į ieškojimų sceną. Sceną, kai kyla intriga tarp vaizdo ir vaizduojamo dalyko, kuomet jis netenka tikslių nuorodų, atitikmenų ir to pasekoje išsiplečia... Vilniuje pasiūliusi rinktis “užsikasti ar atsikasti”, gimtuosiuose Šiauliuose Laima toliau skvarbys egzistencinę tematiką, „ners giliau“, kas turėtų būti išties nepaprasta, turint omenyje, jog „nardymas“ vyks baseine be vandens. Šalia didelio formato fotografijos darbų iš ciklo „Asmeniniai dievai/ archangelai“ , autorė, norėdama žiūrovams sukurti pakitusią sąmonės būseną, kuri yra bet kokių pozityvių inspiracijų pagrindas, papildomai pasitelks performansą bei instaliaciją - vaizdu, garsu, kvapu mirkys būvėjus materijos bei transcendencijos kontraste.

abe-squere-s.jpg

VIP VAKARAS SU ABRAHAM BRODY.

22:00 - 23:30

** - įėjimas tik su kvietimais.

Renginys festivalio remėjams, menininkams, nuomonės formuotojams, dalyvavimas su kvietimais.