top of page

ATLIKĖJAI

DA-YO 08-25.jpg

DAYO [BG]

Ši keturis muzikantus vienijanti bulgarų grupė iš Sofijos susibūrė kaitrią 2015-ųjų vasarą, jos nariai: Bojidar Vassilev-Trombobby, Evden Dimitrov, Vassil Voutev-Soulization and DJ Rawland. Jų  muzikoje skamba beats, hip-hop, soul ir jazz elementai - jais muzikantai atiduoda duoklę muzikos klasikai, tačiau jų žvilgsniai visada nukreipti i ateitį. Grupės narių požiūrį į kūrybą išduoda grupės pavadinimas - šis optimizmu alsuojantis žodis-frazė išvertus iš vakarų Afrikoje gyvenančios genties Joruba kalbos reiškia "Ateina džiaugsmas". Muzikantai nuoširdžiai atsiduoda kūrybiniam procesui, kuriame nuolat stengiasi atrasti vis naujų sąskambių, negrodami vien tai, kas jau išbandyta. 2017 metų birželį DAYO išleido to paties pavadinimo albumą, susilaukusį palankių vertinimų ir didelio vietinės rinkos susidomėjimo. 13 takelių kūrime dalyvavo ne tik Bulgarijos, bet ir kitų šalių muzikantai, prie projekto prisidėjo Mihail Filopov, Georgi Stoykov, Dimitar Liolev, Alexander Logozarov, Moka Only, Ishkan, Saigo, Desislava Andonova, Volen Milchev ir kiti. Albumo viešinimo tikslais buvo sukurtas išskirtine ramybe alsuojantis video klipas hipnotizuojančiajam pirmajam singlui "Soul Searchin", kurį režisavo Demetri Vasilev, o filmavime dalyvavo ir Joro Panchev. Po to sekė daugybė pasirodymų klubuose ir įvairiuose festivaliuose, tarp jų ir penktajame praeitų metų kasmetiniame festivalyje KAPANA FEST (Plovdin, Bulgarija) ir šį rudenį vyksiančiame SO WHAT'S NEXT (Eindhoven, Nyderlandai). Vasarį aktorius ir muzikantas Will Smith savo YOUTUBE paskyroje pasidalino keletu klipu, kuriuose skambėo DAYO kūriniai, o praėjus vos keletui savaičių, grupė turėjo garbės groti su Detroito legenda Amp Fiddler, kurio kūrybos samplų galima išgirsti jų debiutiniame albume. Paskatinti teigiamų atsiliepimų ir vis dar apimti pastarųjų mėnesių sėkmės euforijos, grupės ketveriukė jau darbuojasi prie naujų kūrinių. "Savo kūriniuose stengiamės suderinti  savo skirtingas menines interpretacijas, ir toje sintezėje gimsta naujas išskirtinis garso skambesys", sako grupės nariai. Panašu, kad grupės skleidžiamas džiaugsmas kyla iš netikėčiausių garso kombinacijų.

Reinless [LT]

REINLESS [LT]

Grupė Reinless susikūrė 2014 metais ir debiutavo "Broma Jazz" festivalyje Kėdainiuose. Būtent šio festivalio organizatorius Vitalis Vidikas pasiūlė Jievarui Jasinskiui suburti kolektyvą ir jam rašyti muziką. Kūrybai buvo suteikta visiška laisvė, tad pradėjus kurti ir repetuoti gimė grupės pavadinimas, reiškiantis nesuvaržymą. nekontroliavimą, o išvertus pažodžiui - nutrukimą nuo vadelių. Grupės nariai kartais juokais su tuo nesutinka, nes neretai yra pririšti prie gan tikslių partijų, bet pavadinimas vis dėl to atspindi pačią muziką, o ne atlikimą. Kolektyvas grojo daugelyje džiazo festivalių Lietuvoje: "Broma Jazz" kasmet nuo įsikūrimo, Vilnius "Mama Jazz", Nida "Jazz Maratonas", "Ragas Jazz" Kaišiadoryse, Birštono Jazz'o festivalyje. 2017-ais metais išleido debiutinį albumą "Sus Signal", 2018-ais metais jau koncertuoja su nauja programa ir išsiplėtusia sudėtimi iki 11 muzikantų.
Vytis Smolskas - klavišiniai 
Tomas Dičiūnas - klavišiniai
Paulius Volkovas - gitara
Pranas Kentra - gitara
Paulius Vaicekauskas - bosinė gitara
Jonas Gliaudelis - būgnai
Vytis Vainilaitis - perkusija
Liutauras Janušaitis - tenorinis saksofonas
Jievaras Jasinskis - trombonas
Laurynas Lapė - trimitas
Valerijus Ramoška - trimitas

FunCOOLio 08-25.jpg

FUNCOOLIO [LV/FR]

Fred Hormain (Prancūzija) – alto saksofonas
George Panfilovs – gitara 
Deniss Gradalevs – bosas 
Jurijs Osipovics – mušamieji
Vladimirs Tuzovs – Hammond vargonai ir klavišiniai.
FunCOOLio - tai funk/fusion instrumentalistų grupė iš Latvijos, susibūrusi 2007 metais Rygoje. Prieš
tai grupės nariai muzikinės patirties įgijo grodami kituose kolektyvuose: "Dandelion Wine"
(jazz/funk), "Sadko" (rusų folklorinis ansamblis). Grupės pavadinimą sudaro 2 žodžiai: "funk"
(muzikos stiliaus pavadinimas) bei "Coolio" (labai populiarus dešimtojo dešimtnečio R&B atlikėjas),
ir jame puikiai atsispindi kūrybinės muzikantų ambicijos - sujungti aštuntojo dešimtmečio funk
muziką su moderniosios elektronikos elementais, kuriuos dažniausiai naudoja DJ ir elektroninės
muzikos prodiuseriai (scratch‘ai, loops‘ai ir panašiai).  Muziką atlikėjai kuria patys, laikydamiesi
elektroninės sistemos principų ir papildydami ją unikaliais Hammond vargonų garsais (JĖGA!!!).
2014 metų vasarą FunCOOLio išleido debiutinį albumą, kurį sudarė 11 instrumentinių kompozicijų.
2016 metais grupė itin sėkmingai pasirodė Kaliningrado džiazo festivalyje, kur grojo vienoje
scenoje su garsiu gitaristu bei dainininku Richard Bona ir Mandekan Cubano Band (JAV).
2018 metais FunCOOLio planuoja išleisti naują albumą riboto tiražo vinilo formatu, todėl vasarą ir
rudenį vyks turas su antrojo albumo repertuaru. Prie šio turo pasirodymų prisijungs ir
saksofonistas Fred Hormain (Prancūzija), kuris taip pat dalyvavo antrojo albumo įrašyme.
Gerų emocijų!!! Ir groove!!!

mirage jazz orkestra 08-24.jpg

MIRAGE JAZZ ORCHESTRA [LV]

Vienas žymiausių Latvijos džiazo muzikos kolektyvų - Mirage jazz orchestra yra paruošę naują programą,
skirtą Latvijos 100mečiui liaudies dainų interpretacijomis. Skambanti džiazo nuotaika, atskleidžianti
nesibaigiančią tautos ir gamtos melodiką, ritminis atspalvis ir gausus bei didelis liaudies dainų
paveldimumas. Folkloro ir liaudies muzikos gerbėjams tai išgirsti tiesiog būtina. Nepraleiskit progos
pasiklausyti geros ir nuoširdžios muzikos!
Šią programą Mirage jazz orchestra skiria Baltijos šalių 100mečiui.
Grupės nariai - Mirage jazz orchestra solistai, labai gerai žinomi ir patyrę Latvijos džiazo muzikos grandai:
Lauris Amantovs - meno vadovas, trombonas
Raivo Stašans - altinis saksofonas, fleita
Normunds Piesis - trimitas
Indriķis Veitners – tenorinis saksofonas, klarnetas
Madars Kalniņš - klavišiniai
Andris Grunte - bosas
Jānis Jaunalksnis - mušamieji

Giedrius Nakas Quartet [LT]

GIEDRIUS NAKAS QUARTET [LT]

Giedrius Nakas - klavišiniai

Tomas Botyrius - saksofonai
Domas Aleksa - bosas
Augustas Baronas - mušamieji

Pianistas ir kompozitorius Giedrius Nakas, daugeliui pažįstamas iš koncertinės veiklos su "Saulės Kliošu", Jurga Šeduikyte, Monika Liu, Linu Adomaičiu ir daugeliu kitų, pristato savo naująjį albumą "No Fear, Full Of Love". Albumas buvo įrašytas Niujorke 2017 metų spalio mėnesį, jam G. Nakas surinko įspūdingą niujorkiečių kolektyvą iš šiuo metu pasaulyje vienų labiausiai vertinamų džiazo muzikantų: būgnininką Justin Brown (muzikuojantį su A. Akinmusire, Thundercat), kontrabosininką Ben Williams (su P. Metheny, R. Hargrove), saksofonistus Troy Roberts (J. DeFrancesco, J. Watts) ir Caleb Curtis (O. Evans, K. Rosenwinkel) bei vokalistes Alina Engibaryan (Snarky Puppy, C. Potter) ir Vanisha Gould. Tokio lygio grupės įrašams dar niekam nebuvo pavykę surinkti per visą Lietuvos džiazo istoriją. 

“No Fear, Full Of Love” skamba devynios G. Nako sukurtos kompozicijos, įkvėptos šiuolaikinio džiazo, neo-soulo, hip-hopo, klasikos ir roko muzikos, pasižyminčios natūralumu, asmeniškumu, patraukliomis melodijomis. Jos yra daugialypės, stebinačios netikėtais kontrastais, ir kiekviena detalė gali tapti pradmeniu spalvingam kūrinio išplėtojimui. Muzika nuolat balansuoja tarp užrašytų partijų ir momentinės improvizacijos, palieka daug vietos soliniams intarpams, todėl kiekvieną kartą skamba unikaliai.

Albumo pristatyme G. Nakas muziką atliks su savo kvartetu, kuriame groja su vienu geriausių Lietuvos bosistų Domu Aleksa, puikiu jaunosios kartos būgnininku Augustu Baronu ir charizmatiškuoju saksofonistu Tomu Botyriumi. Jie itin meistriškai kuria plataus spektro muzikines atmosferas ­­­­- nuo labai jautrių, intelektualių ar maloniai hipnotizuojančių iki gaivališkos energijos pliūpsnių. Kartu jie siekia glaudaus susigrojimo ir kokybiško skambesio, kuriuo tikisi paliesti klausytojus ir sukurti jiems įsimintiną vakarą.  


Po koncerto bus galima įsigyti albumo CD įrašą su kūrėjo autografu.

“Kartą viena draugė man pasakė, kad žodžiai, kuriuos susiejame su muzika, mus tiesiogiai paveikia – jei parašysiu ‘man taip gera (ar bloga)’, tai taip ir jausiuosi. Tada pagalvojau, kaip aš norėčiau jaustis. Daugelis dalykų, kuriuos mes norime pasiekti, neįvyksta todėl, kad mus sukausto mūsų pačių baimės ir abejonės, jos neleidžia mums pastebėti ir mėgautis tuo, kas vyksta aplinkui. Bet aš nenoriu, kad mane valdytų baimė. Man teko įveikti daugybę savo baimių ir įdėti visą savo širdį, kad atsirastų albumas “Be Baimės, Pilnas Meilės”, todėl tikiuosi, kad jis paskatins jus daryti tai, ko jūs bijote labiausiai, groti, kalbėti ir gyventi nuoširdžiai, atidžiai, su meile.”

- Giedrius Nakas.

Rakija Klezmer Orkestar [LT]

RAKIJA KLEZMER ORKESTAR [LT]

Grupė „Rakija Klezmer Orkestar“ groja klezmer (tradicinę žydų) muziką. Klezmeriais buvo vadinami šventėse grodavę muzikantai, dažniausiai tai buvo vestuvės, tradicinės žydų šventės. 6 muzikantų grupė „Rakija Klezmer Orkestar“ šiuo metu aktyviai koncertuoja, vasaros pabaigoje išleis albumą.

Atgaivinti tai, kas prarasta. Tokį tikslą užsibrėžė grupės „Rakija Klezmer Orkestar“ muzikantai – ieškoti litvakiško klezmerio skambesio. Grupės repertuare jau keliasdešimt žydiškų melodijų, kurių muzikantai ieško ir archyvuose, ir lankydami žmones.
Klezmeriais buvo vadinami šventėse grodavę muzikantai, dažniausiai tai buvo vestuvės, tradicinės žydų šventės. Nuo 1880 iki 1920 metų iš Rytų Europos į JAV atvykę žydų muzikantai susipažino su džiazu ir pradėjo „kryžminti“ ją su klezmer – tai buvo sparčiausias šio muzikos stiliaus vystymosi laikotarpis.

Azuolas Paulauskas ir grupe 08-24.jpg

ĄŽUOLAS PAULAUSKAS IR GRUPĖ [LT]

Ąžuolas Paulauskas vienas žinomiausių džiazo muzikantų Lietuvoje, grojantis būgnais
nuo 3m. ir profesionalę karjerą pradėjęs būdamas vos 5m. tapo išskirtine muzikos
pasaulio asmenybe . Kompozitorius , atlikėjas, dainininkas , muzikos prodiuseris bei
dainų kūrėjas Ąžuolas Paulauskas būtent šiame festivalyje pristatys dar niekur negirdėtus
kūrinius naujoje sudėtyje.
Keletas fakatų apie Ąžuolas:
Augo muzikų šeimoje , groti pradėjo 3m.
1992m. Įrašytas į Lietuvos Gineso rekordų knygą , kaip jauniausias
Būgnininkas –profesionalas Lietuvoje.
Nuo 1991m Kauno Bigbendo solistas.
Baigė J.Naujalio muz, gimnazija, vėliau LMTA magistratūra.
Ąžuolas,kaip atlikėjas ir solistas yra koncertavęs JAV, KINIJOJE, JAPONIJOJE,
VOKIETIJOJE, LENKIJOJE, SINGAPŪRE, NORVEGIJOJE, DANIJOJE ,
ŠVEDIJOJE, ESTIJOJE ir kitur.
Ąžuolas grojęs su tokiais atlikėjais , kaip Bob Mintzer, Jukka Linkola, Nabil Khemir,
Sheilla Ray Charles, Lana Gordon, Hadrien Ferraud, Andrei Kondakov bei Lietuvos
džiazo muzikantais,
Tokiais , kaip Dainius Pulauskas group, Vytautas Labutis, Vladimiras Čekasinas,
Kauno Bigbendas, V.Ramoška, Oktava.
Bei Pop atlikėjais-Linu Adomaičiu, Vaidu Baumila, Mantu Jankavičiumi, Marijonu
Mikutavičiumi, Donatu Montvydu ir kt.

Ąžuolas Paulauskas yra bene vieninitelis Lietuvoje dainuojantis būgnininkas-solitas.
Programoje skambės būsimo albumo“ I am the music“, kuris planuojamas išleisti rudens
pabaigoje kūriniai.

Azuoliniai berzeliai.jpg

ĄŽUOLINIAI BERŽELIAI

Improvizacinės muzikos atlikėjai „Ąžuoliniai Berželiai“ pristato provokuojančią programą „DANCE PARTY“. Tai pati tikriausia šokių muzika. Nepraleiskite progos sudalyvauti diskotekoje!

Grupės nariai:

Tomas Razmus - tenor saxophone, trumpet
Audrius Salz - french horn
Nerijus Ardzevičius - violin, bass guitar, synthesizer
Marius Giedra - synthesizer
Tadas Grajauskas - electric guitar
Arnas Mikalkėnas - drums

Kasparas Petkus selection 08-24.jpg

KASPARAS PETKUS SELECTION [LT]

Kasparas Petkus -  jaunas, tačiau jau nemažai pasiekęs būgnininkas iš Klaipėdos, grojantis įvairiausių stilių
muziką nuo džiazo iki populiariosios.
Būdamas 17 metų jis jau pradėjo savo koncertinę veiklą didžiosiose scenose ir dabar sėkmingai ją tęsia ne
tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.
Kasparas bendradarbiavo su tokiais muzikantais, kaip : Tevet Sela (Izraelis), Hudson Knott (Amerika),
Francisco Angel Blanco „Latino“ (Ispanija), Lietuvos FUNK’o grupe Gin’gas ir Remigijus Ruokis, Klaipėdos
džiazo orkestras, Eugenijus Jonavičius, Saulius Šiaučiulis, Donatas Bukauskas, Leonardas Bėkša, Algis
Kilis, Arnoldas Jankūnas, Eugenijus Kanevičius ir daugeliu kitų.
Vasaros pradžioje būgnininkas subūrė talentingų bei perspektyvių jau patyrusių jaunuolių kvartetą, su
kuriuo sėkmingai koncertuoja visoje Lietuvoje.
Kvartetą sudaro :
Kasparas Petkus - mušamieji,
Martynas Šiaulys - klavišiniai,
Vykintas Jasaitis - gitara,
Antanas Balsys - bosine gitara.
  Ši jauna bei energinga grupė yra pasiruošusi jus stebinti įspūdingomis savo kūrybos kompozicijomis
ir pasaulyje gerai žinomų kūrinių aranžuotėmis.

Dziazlaif 08-25.jpg

DŽIAZLAIF [LT]

„Slapčia chuliganus visi truputį mėgsta“, – sako džiazo scenos chuliganais pravardžiuojamas DŽIAZLAIF kolektyvas. Jaunas muzikantų šešetas groja džiazą ir eksperimentuoja remdamasi punk, experimental ir avant-garde muzika. 2017 m. laimėję pagrindinį Grand Prix apdovanojimą konkurse „Vilnius Jazz Young Power“ rankose jie jau laiko debiutinį albumą „Džiazlaif". Kuo toliau –  tuo gyviau.

Celsijus 08-25.jpg

CELSIJUS [LT]

Grupė susibūrė kiek daugiau nei prieš metus sąlyginai atsitiktinėmis, bet lemtingomis aplinkybėmis. Pirmąjį
savo koncertą surengė LOFTO scenoje 49-ojoje fizikų dienoje „FiDi“. Matyt, vakarėlis nusisekė, nes grupė
fizikus sveikino ir „Pramogų Arenoje“ vykusiame 50-metyje. Tarp šių renginių CELSIJUS spėjo pelnyti
GARAŽAS’18 publikos simpatijas ir ketvirtą vietą finale, sudalyvauti laisvų žmonių festivalyje „Magick
Gathering“, patekti į LRT OPUS ir LOFTO organizuojamą grupių konkursą NOVUS’18 finalą, nuvažiuoti prie
jūros ir dar šen bei ten paskleisti alternatyvaus funk`o bangas.
Grupę sudaro: Dominykas Kerpė - klavišiniai, Danielius Skeivelas - gitara, Jokūbas Taločka - bosas,
Dominykas Puzinas - būgnai / vokalas, Marija Vasiliauskaitė - vokalas.

2018 METŲ ATLIKĖJAI: Activities
bottom of page