fb freadman.png
 

ARTĖJANT XXI ŠIAULIŲ DŽIAZO FESTIVALIUI PRISTATOME GERĄ POP JAZZ'O MUZIKOS DOZĘ VISIEMS LENGVOSIOS MUZIKOS GERBĖJAMS – KARL FRIERSON (JAV, VOKIETIJA, GRUPĖS "DE-PHAZZ SIELA) IR GRUPĖS KONCERTĄ, KURIS ĮVYKS KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO SAVAITĘ PENKTADIENĮ LIEPOS 8D. 19VAL. FRENKELIO VILOS KIEME (VILNIAUS G. 74, ŠIAULIAI).

Tai legendinio džiazo improvizacijų meistro iš JAV ir Vokietijos bei geriausių Klaipėdos muzikantų jungtinis projektas.
Karl Frierson (JAV, Vokietija) – fenomenalus vokalistas, dainų autorius, patyręs pedagogas, kultinės grupės „De-Phazz“ vadovas, siela ir balsas yra išskirtinė figūra šiuolaikinėje džiazo scenoje. Karlo Friersono vardas puikiai žinomas visiems „De Phazz“ gerbėjams, jis skamba visuose grupės albumuose. Sodrus, gilus, jaudinantis, virtuoziškai valdomas balsas, tarsi pakylėja nuo žemės ir nuskraidina virš dar nepažinto mistinio garsų vandenyno, protarpiais panardindamas į gilius veržlius džiazo, funko, soulo bei bliuzo vandenis.
Tačiau nuostabus vokalas nėra vienintelis atlikėjo išskirtinumas – Karlas pasižymi unikaliu gebėjimu užburti publiką emocingu, betarpišku bendravimu. Jis šoka basas, žaviai gestikuliuoja, žarsto komplimentus damoms ir gali pasirodyti, jog kartais scenoje elgiasi tiesiog beprotiškai. „Jis puikiai jaučia publikos pulsą ir priverčia klausytojų širdis plakti greičiau, sukeldamas tikrą ekstazę“, – sako XXI Šiaulių džiazo festivalio organizatorius Remigijus Ruokis su kolege iš Klaipėdos Pilies džiazo festivalio Inga Grubliauskiene.
Karlas Friersonas gimė Amerikoje, 1968 metais. Į Vokietiją jis atvyko trumpam, kaip Gospel choro narys. Lemtingas atsitiktinumas būsimąją džiazo žvaigždę suvedė su grupės „De-Phazz“ nariais ir užsimezgusi draugystė paskatino jį visam laikui likti Europoje. Karlas su grupe pradėjo koncertuoti muzikiniuose klubuose, įrašinėjo solines dainas ir nesitikėjo, kad kada nors sulauks pasaulinės šlovės. Tačiau likimas buvo itin palankus. Grupę pastebėjo ir jos potencialą įvertino tarptautinė muzikos kompanija „Universal Music“, su kuria netrukus muzikantai pasirašė sutartį. Šiandien „De-Phazz“ dievina viso pasaulio populiariosios ir džiazo muzikos gerbėjai.
Muzikui pritars geriausi Klaipėdos muzikantai: Vykis Vykintas Jasaitis, Gintas Litinskas, Kasparas Petkus, Martynas Šiaulys, Laimonas Urbikas, Almantas Karečka ir auksabalsė Kristina Jatautaitė.
Iki susitikimo Frenkelio vilos kiemelyje liepos 8d., 19val.
Mūsų draugai - radijo stotis RS2, ten galėsite sulaukti ir siurprizų.

FESTIVALIO ISTORIJA

Šiaulių džiazo festivalis, vykstantis kasmet nuo 1999 metų, suburia ne tik miesto, bet ir Šiaulių regiono džiazo muzikos gerbėjus. Kasmet šį nemokamą open‘air festivalį, kuris yra sudėtinė meno savaitės „Šiaulių naktys“ dalis, aplanko 10000-15000 klausytojų – ir jų ratas plečiasi. Iš to sprendžiame, kad džiazo muzika žmogui reikalinga.
Džiazas – nuolat kintantis, evoliucionuojantis muzikos stilius. Per visą gyvavimo laiką jis daug kartų keitėsi, buvo reformuojamas ir kinta netgi šiomis dienomis. Klausančiam džiazo muzikos žmogui ji gali kelti pačias įvairiausias nuotaikas: džiaugsmą, liūdesį, nostalgiją, nors trumpam atitraukti nuo kasdienių rūpesčių.
Į festivalį noriai atvyksta jau čia anksčiau pabuvoję dalyviai, įdomu ir džiugu sekti, kaip keičiasi jų atliekama muzika. Taip pat ieškoma naujų grupių ar atlikėjų, dar nebuvusių šiame festivalyje. Tarptautinio džiazo festivalio  metu Šiaulių regiono visuomenė turės galimybę susipažinti su naujausia tik gyvai atliekama džiazo atlikėjų muzika. Festivalyje savo kelią pradeda ir jaunieji atlikėjai - studentai, muzikos ir bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviai. Pasirodyti scenoje šalia profesionalų - didelė paskata ir motyvacija tobulėjimui. Didelę pridedamąją vertę festivaliui sukuria jo dalyvių – tiek šiauliečių, tiek atvykusių – bendravimas. Čia užsimezga pažintys, inicijuojami nauji projektai, kelionės, koncertai.
Į festivalio organizavimą kasmet įtraukiamas gražus būrys savanoriaujančio jaunimo – jiems tai puiki galimybė įgyti renginių organizavimo patirties, kultūringai ir tikslingai praleisti laisvalaikį.

CINAMONO [LT].jpg
ASIVELI [ESTIJA].jpg
FUNKOPERATION [RUMUNIJA].jpg
MOODSELLERS [LT].jpg
VERY COOL PEOPLE [LV].jpg
 

SUSISIEKITE

Zubovų rūmų kiemelis (Aušros al. 50, Šiauliai)

+370 655 09163

  • Facebook
  • YouTube

Thanks for submitting!

 

FESTIVALIO LOGOTIPAI