top of page

Spaudos konferencijoje pristatytas festivalių maratonas Šiauliuose

Birželio 20 d. Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ įvyko spaudos konferencijos, kurios metu buvo pristatytas vasarą Šiauliuose vyksiančių, jau tradiciniais tampančių, miestą reprezentuojančių, festivalių maratonas – Šiaulių naktys, tarptautinis Šiauliai Jazz festivalis, dar kartą startuojančios socialinės meno dirbtuvės Kilowac, jau devintus metus organizuojami Šiaulių apskrities muzikos apdovanojimai ŠAMA ir iš naujo atgimstantis alternatyvios muzikos festivalis RUMSHK. Spaudos konferencijoje dalyvavo projektų partneriai, rėmėjai, kultūrinių iniciatyvų ir žiniasklaidos atstovai. Renginio dalyvius džiugino Elzės Urbietytės ir grupės debiutinio albumo „Bitės skrydis“ pristatymas. Vakarą užbaigė specialus jaunos, charizatiškos ir labai talentingos Eglės Petrošiūtės ir DUTCH JAZZ TRIO koncertas.

Toliau pateikiame spaudos konferencijos metu aptartų renginių programas su naujienomis, kurios nustebins žmones, besidominčius kokybiška muzika ir originaliomis iniciatyvomis. Šiais metais bus dar labiau ryškinama aplinkos saugojimo idėja – visų projektų metu bus galimybė įsigyti daugkartinio naudojimo bokalus gaiviesiems gėrimams!Alternatyvios muzikos festivalis-konkursas RUMSHK’14, birželio 28–29 d., Zubovų rūmų kiemelis (Aušros al. 50)


MUZIKA

Birželio 28 d., nuo 18 val., Zubovų rūmų kiemelis (Aušros al. 50)

 • „5:05“

 • Elzės Urbietytės ir grupės debiutinio albumo „Bitės skrydis“ pristatymas

 • „Iris Tempest“

 • Robertas Semeniukas

 • Mantas Daujotas

 • SHISHI

Birželio 29 d., nuo 17 val., Zubovų rūmų kiemelis (Aušros al. 50)

 • Gabija Lukrecija Petrauskaitė

 • „Paliekant Žemę“

 • Clockwork Creep“

 • „Fire It Up“

 • „Black Spikes“

 • Good time boys

 • „Cunabula“

Afterparty su JAM session („76 Vytauto Street Bar“, Vytauto g. 76)


KINAS

Birželio 28 d., nuo 18 val., Zubovų rūmų vidus (Aušros al. 50)

Henriko Gulbino filmų programa (30 min.): „Nesugalvoti dalykai“, „Vienas daugiskaitoje“ klipas, „Ispanija“ dokumentinis filmas

„Sa-Sa“ filmo premjera ir pristatymas su Nėrijumi Atsuktuvu-Pečiūra (filmas apie legendinę undergroundo grupę (77 min.))


Birželio 29 d., nuo 19.30 val., Zubovų rūmų vidus (Aušros al. 50)

Henriko Gulbino filmų programa (30 min.): „Nesugalvoti dalykai“, „Vienas daugiskaitoje“ klipas, „Ispanija“ dokumentinis filmas

Tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ programa suaugusiems


VIEŠOS PASKAITOS

Birželio 28 d., Zubovų rūmų vidus (Aušros al. 50)

15:00–16:00 „Bafometo vaizdas sunkiojo roko subkultūrose ir okultizmo perversijos“ – prof. Gintautas Mažeikis, filosofas, kultūros teoretikas, antropologas

16:00–17:00 „Eksperimentinė fotografiją, medijos ir vizualika“ – rof. dr. Remigijus Venckus, medijų menininkas ir kritikas


PAPILDOMOS VEIKLOS


Birželio 28–29 d., Zubovų rūmų kiemelis (Aušros al. 50)

Totemas tattoo ir Angis Tattoo tatuiruočių salonų meistrų paslaugos

Šiaulių baikerių klubo „Sun City buls MCC“ specialios rungtys

„Šiaulių letenėlė“ šunų baras


Birželio 28–29 d., Zubovų rūmų vidus (Aušros al. 50)

Šiaulių kino meno klubo surengs antikvarinių žaidimų saloną


Birželio 28–29 d., Zubovų rūmų kiemelis ir aplink (Aušros al. 50)

Festivalio teritorijoje ir aplink veiks maisto ir gėrimų kioskai.

Prie festivalio prisideda baras „Kišenė“, „2 Meniu“, „Varpo“ kavinė, „Vytauto 76“, „Cask 215“, „Remarka“, „Sakura“.

Kokybišku garsu rūpinasi Garsas LT, festivalio atributika rupinasi „Giftika“.

Prizus ir premijas steigia: Asociacija LATGA, Ruvera, Arbočių optika, Agesta, TVC, Milgreta, Lemona, Grafų baldai, Lemonsox, Saunalina, Reakcija, Salda.

Draugai: OWEXX, Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių universitetas, Vigidas Pack, RS2, ACM, Etaplius, Autogedas, Toi Toi, Vilmers, Šiaulių energija, Polifonija, Guminukas, Laurema, Šiaulių šamai, Falkana, AVA buhalterinės paslaugos, BASA media, Joalda, Servos ūkis, Aderlita, Stipas, Dailės galerija ir kt.


Renginio organizatoriai kūrybiškumo ir originalumo ieško ne tik alternatyvios muzikos atlikėjų pasirodymuose. Netikėti festivalio realizavimo sprendimai ir eksperimentai – iššūkiai patiems projekto iniciatoriams. Šiais metais žiūrovai turės galimybę stebėti ypatingą transliaciją „atgal 30 metų“ per 15min.lt portalą VHS technikos pagalba. Festivalio organizatoriai sako, kad „tikriausiai būsime pirmieji Europoje iniciavę tokios raiškos transliaciją (ne digital pagalba) su senovine technika“.


Kaip ir pernai taip ir šiemet reprezentacinius „RUMSHK’14“ marškinėlius kuria Rokas Šakys. Renginio metu įsigydami juos ne tik pasipuošite skoninga atributika, bet ir paremsite festivalį!Šiaulių apskrities muzikos apdovanojimai ŠAMA, rugpjūčio 14 d., 18 val., Akmenės gamtos ir kultūros parkas (esant prastam orui renginys bus perkeltas į Akmenės kultūros namus (Sodo g. 1))


Renginio metu bus apdovanoti geriausi 2018 metų atlikėjai iš Šiaulių apskrities – Šiaulių miesto, Šiaulių, Akmenės, Joniškio, Kelmės, Radviliškio, Pakruojo rajonų.

Renginys vyks Naujosios Akmenės 70-mečio gimtadienio išvakarėse.

Skiriamos nominacijos šiose kategorijose: Šiaulių miesto, Šiaulių, Akmenės, Joniškio, Kelmės, Radviliškio, Pakruojo rajonų geriausius, išrinksime Metų atradimą, Metų atlikėją. Taip pat bus skiriama speciali Skolos premijos nominaciją muzikantui ar kūrėjui, kuris inicijuoja prasmingą veiklą muzikinei kultūrai puoselėtoi, tačiau yra neįvertintas.

Renginio vedėjas – Andrius Senkus.Šiaulių naktys, rugpjūčio 19–25 d., Šiaulių miesto bulvaras ir pietinis miesto rajonas


Socialinės meno dirbtuvės KILOWAC, rugpjūčio 19–24 d.

Tai meninis, socialinis projektas-dirbtuvės. Lietuvos menininkai, palaikomi verslo, kurs šviečiančius meninius objektus, kurie bus dovanojami socialinėms įstaigoms.

Projekte dalyvaus tokie meninkai kaip Tomas Jasiulis (interjero architektūra, baldų ir industrinis dizainas), Rimvidas Stankevičius (dizaineris, iliustratorius, pedagogas, parodų organizatorius, labdaros ir paramos fondo „Vyrų fondas“ įkūrėjas ir vadovas), Darius Linkevičius (grafinis dizainas, aplinkos dizainas, skulptūra), Martynas Olšauskas (interjero architektas, dirba grafinio ir industrinio dizaino srityje, projektuoja baldus), Marius Abramavičius (fotografas, menininkas, tapytojas, keliautojas, rašytojas, kūrybinių projektų vadovas), Paulius Rūkas (juvelyras, baltiškos ir istorinės juvelyrikos ekspertas), Linas Taraškevičius (įmonės „Stipas“ vadovas, inžinierius konstruktorius kūrėjas), Adomas Žudys (gatvės menas, garso ir vaizdo instaliacijos, tarpdisciplininis menas, foto medijos), Dalia Mikonytė (gatvės menas, garso ir vaizdo instaliacijos, tarpdisciplininis menas, foto medijos), Reda ir Arūnas Uogintai (tapyba, grafika, gatvės menas), Paulius Arlauskas (tapytojas, grafikas, muzikantas, tekstų autorius, meninių akcijų ir performansų kūrėjas ir atlikėjas, įvairių video meno ir muzikinių vaizdo klipų autorius), Milda Simanavičiūtė (skulptorė, keramikė, parodų kuratorė).

Rugpjūčio 24 d. vyks dirbtuvės rezultatų paroda ir rezultatų pristatymas.


Šiauliai Jazz, rugpjūčio 23–24 d., Trijų nykštukų aikštė

Rugpjūčio 23 d., nuo 18 val., Trijų nykštukų aikštė,

 • Lithuanian jazz Orchestra (ALL LT starz)

 • Cinamono (LT)

 • FUNKorporation (Romania)

 • Isaiah Collier the chosen few USA/LT

 • DENISS PASHKEVICH FUNK THERAPY COLLECTIVE LV/USA/CH

Rugpjūčio 24 d., 12 val., Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ (Aušros al. 15)

Dalyvauja Muzikos mokyklų mokiniai, „Dagilėlio“ dainavimo mokykla, Sondeckio menų

gimnazijos moksleiviai, Pasvalio mažasis Bigband, Panevėžio menų gimnazijos Big-band,

Romualdo Žukausko Big-band gal, Alytaus „Jazz do it“, Domas Žeromskas – fortepijonas, Isaiah Collier – saksofonai.


Rugpjūčio 24 d., 17 val., Trijų nykštukų aikštė

 • Pasvalio mažasis Big-band,

 • Panevėžio menų gimnazijos Big-band

 • Jazz do it (Alytus)

 • Modulschtein (Estija)

 • Moodsellers (LT)

 • Very Cool People (LV)

 • Ashilevi (Estija)


Papildomos Šiaulių naktų veiklos ir iniciatyvos

Naktinės robortų varžybos, dronų varžybos, Ginto Gascevičiaus ir Phil Von pasirodymas, naktinis tinklinis, Šviečiančio žmogaus eisena, „Slemas“, Naktų diskoteka, ir kt.

Išsami programa artimiausiu metu!


Nepraleiskite progos sudalyvauti festivaliuose Šiauliuose ir Šiaulių regione!


bottom of page